امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90793
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همانطور که قبلا پیش بینی شده بود با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان مصرف بنزین در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همانطور که قبلا پیش بینی شده بود با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان مصرف بنزین در کشور روند کاهشی را به خود دید به طوری که مصرف بنزین در روزهای آخر خرداد ماه از 75 میلیون لیتر در پنجشنبه هفته گذشته به 63 میلیون لیتر رسید.

اگرچه با اجرا شدن گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها قیمت حامل های انرژی و مخصوصا بنزین افزایش یافت و هر لیتر بنزین 400 تومانی نیمه یارانه ای 700 تومان و هر لیتر بنزین 700 تومانی ازاد به 1000 تومان تغییر پیدا کرد اما آمارها حاکی از آن است که به جز ایجاد یک شوک کوتاه مدت، موجبات کاهش مصرف را همانند اجرا گام نخست قانون هدفمندکردن یارانه ها ایجاد نکرده است.

پیگیری خبرنگار فارس از مسئولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی حاکی از آن است که میانگین مصرف 70 تا 75 میلیون لیتری را برای سال 93 پیش بینی کرده اند.

هم اکنون در کارت های سوخت مصرف کنندگان 3 نرخ بنزین 400 ، 700 و 1000 تومانی وجود دارد که در زمان اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها 2 میلیارد و 400 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی در کارتهای سوخت وجود داشت اما با گذشت زمان از اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها مصرف بنزین 400 تومانی افزایش یافت به طوری که هم اکنون نزدیک به  یک میلیارد لیتر بنزین 400 تومانی در کارتهای خودروها و موتور سیکلت ها موجود است.

همانطور که قبلا نیز اعلام شده بود مصرف کنندگان بنزین ابتدا باید بنزین 400 تومانی موجود در کارتهای خود را مصرف و سپس به طور خودکار مصرف بنزین 700 تومانی کارتها آغاز می شود.

این گزارش اضافه می کند هم اکنون دولت هیچ برنامه ای برای سوزاندن بنزینهای 400 تومانی موجود در کارتهای سوخت ندارد و حتی مهلتی برای مصرف این بنزین تعیین نشده است بنابراین مصرف کنندگان می توان با خیال آسوده اقدام به مصرف بنزین 400 تومانی کارتهای سوخت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها