امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9080
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی دواتگری رئیس هیئت تحقیق و تحفص از ستاد تبصره 13 امروز سه شنبه در نشست ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی دواتگری رئیس هیئت تحقیق و تحفص از ستاد تبصره 13 امروز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: موضوع مهمی که ما آن را دنبال می‌کنیم واردات 6 هزار و 500 دستگاه اتوبوس است که با وجود وجوه دریافتی هنوز به کشور نیامده است.

وی افزود: تحقیق و تفحصی که ما آن را دنبال می‌کنیم شامل مدیریت حمل و نقل و سوخت است که دستگاه های مختلف نیز در این ارتباط وجود دارند.

دواتگری ادامه داد:به عنوان مثال در حوزه وزارت راه ساخت آزادراه‌ها و بزرگراه ها وتوسعه شبکه حمل و نقل ریلی از مسائلی است که در مورد آن تحقیق و تفحص می‌کنیم.

نماینده مردم مراغه در مجلس گفت: در سال 85،  10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای واردات 6500 دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده بود؛ در آن زمان بنده به عنوان بازپرس قضایی پیگیر این پرونده بودم.این میزان اعتبار در واقع در اختیار یک دلال قرار گرفته است و اتوبوس‌های مورد نظر هم وارد نشده است.

وی اظهار داشت: مبلغ در نظر گرفته شده در واقع بیعانه بوده ودر اختیار فردی که هیچ عضویتی در وزارت کشورنداشت قرار گرفت و فرد مذکور هم هیچ اقدامی دراین رابطه انجام نداد که البته در آن زمان این شخص بازداشت شد، ولی اکنون با قید وصیغه آزاد است.

دواتگری همچنین گفت: ستاد تبصره 13 از سال 85 ، 4 مدیر عوض کرده که در این رابطه باید بررسی لازم صورت گیرد.

این نماینده مجلس گفت: وزارتخانه‌های کشور، اقتصاد، ارتباطات، صنعت و معدن، نفت، گمرک کشور، معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری، موسسه استاندارد، نیروی انتظامی و بعضی دستگاه‌های دیگر در این تحقیق و تحفص مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ همچنین ذیل این هیئت سه کمیته به عنوان توسعه حمل ونقل، کاهش تقاضای سفر و نوسازی ناوگان تشکیل شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: افرادی که اخبار واطلاعاتی در مورد مسائل ذکر شده دارند می‌توانند از طریق شماره فکس 33440086و یا پست الکترونیکی FRBC@PARLIRAN.IR اطلاعاتشان را در اختیار ما قرار دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار