امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9083
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 72
عبدالحمید ثامنی، مسئول معاونت تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ...

عبدالحمید ثامنی، مسئول معاونت تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: متاسفانه تمام روسای جمهور دوره‌های اخیر از هاشمی گرفته تا خاتمی و احمدی‌نژاد، وقتی سوار بر قدرت شدند تصور کردند که تنها خودشان و افکارشان توانایی ایجاد تغییر و ایده‌آل سازی در کشور را دارند.

مسئول معاونت تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه درباره بی‌توجهی مردم نسبت به انگشت اشاره قدرت‌طلبان برای معرفی گزینه مورد نظرشان گفت: تجربه نشان داده است که اصرار بر قدرت‌طلبی و معرفی کاندیداها توسط رؤسای جمهور قبلی جز اینکه مردم را نسبت به اصرار آنها به شک بیندازد، تاثیر دیگری روی مردم نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند هنوز نظر قطعی درباره کاندیداها وجود ندارد، اما با توجه به موضع‌گیری‌های مختلف مشایی احراز صلاحیت او بعید به نظر می‌رسد. مگر اینکه او و گزینه‌های مشابه او با ترفند‌هایی مثل وعده‌های 250 هزار تومانی همانند چیزی که کروبی در انتخابات 88 مطرح کرد، موفق به رای جمع کردن شود.

ثامنی همچنین درباره شرایط سنی هاشمی رفسنجانی برای حضور در انتخابات گفت: در حالی که نسل‌های دوم و سوم انقلاب  چشم امید نظام برای پیشبرد اهداف هستند، مسلما حضور هاشمی در راس قدرت با این مسئله مغایرت پیدا می‌کند. او و طرفدارانش تصور می‌کنند که هاشمی مرد بحران‌ها خواهد بود در صورتی که او در شرایط بحرانی دوره‌های قبل تورم را به 50 درصد رساند. از سوی دیگر هاشمی در شرایط سنی نیست که به راحتی بتواند از پس کارهای سنگین بر بیاید. جالب اینکه فرزندان هاشمی بابت سن او ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند می‌ترسیم که او در مناظره‌ها نتواند صحبت کند.

به گفته وی، هاشمی تنها 8 سال از جنتی جوا‌ن‌تر است و این در حالی است که او در صورت موفقیت در انتخابات باید مسئولیت به مراتب سنگین‌تری را نسبت به ‌آیت الله جنتی بپذیرد.

وی افزود: یکی از نقاط قوت فعلی نظام ما از نظر مقام معظم رهبری سفرهای استانی است در صورتی که بعید به نظر می‌رسد که هاشمی با این موقعیت سنی توانایی حضور منظم در سفرهای استانی را داشته باشد بنابراین یکی از ضروریاتی که درباره احراز صلاحیت‌ها باید در نظر گرفته شود، همین موقعیت سنی است.

مسئول معاونت تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران همچنین درباره جا افتادن فضای دو‌قطبی هاشمی مشایی در ذهن برخی از عوام گفت: تصور شکل‌گیری چنین دو قطبی‌ای توهم محض است. این دو قطبی به هیچ وجه ایجاد نشده و این دو نفر در فضای فکری کاملا متفاوتی از یکدیگر قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: به عقیده من گفتمان مشایی و هاشمی کاملا متفاوت از یکدیگر است و ایجاد فضای دوقطبی هاشمی مشایی یک تقلب گفتمانی است. این دو قطبی شکل نگرفته و ذهنیت‌های غلط به وجود آمده در این زمینه هم کار رسانه‌های منتصب به این افراد است که دوست دارند به این دو قطبی دامن بزنند. بنابراین مردم نباید گول این بازی‌های رسانه‌ای را بخوردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها