امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90835
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان که در مسجد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان که در مسجد اعظم برگزار شد اظهار کرد: باید ببینیم که چگونه می‌توان از فرصت تبلیغ در ماه رمضان برای پاسخگویی به سئوالات و شبهات مردم استفاده کرد.

وی افزود: مشکلات امروز در جامعه نتیجه اعمال خودمان است؛ در روایتی از امیرالمومنین(ع) آمده که هیچ نعمتی از مردم گرفته نمی‌شود مگر به واسطه گناهانشان.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه همه گناهان آثاری دارند گفت: البته در روایات اثر هر یک از گناهان آمده است؛ ارتباط با رسانه‌های مفسده‌انگیز یکی از بزرگ‌ترین عوامل گناه در جامعه به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: امروز انسان‌‌ها به تجربه دریافته‌اند که تصاویر شهوت‌برانگیز مفاسد فراوانی را در جامعه ایجاد می‌کنند.

نقدی با بیان اینکه مشکل ما این است که به ابزار پرداخته‌ایم و هر روز ابزار جدیدی را مورد توجه قرار داده‌ایم گفت: تصور عمومی این بوده که ما با ابزار مشکل داریم در حالی که گناهان و مفاسد مشترکی وجود دارند که روی همه ابزارها از جمله اینترنت، شبکه‌های ماهواره‌ای، فضاهای مجازی مانند فیس‌بوک و ... به وجود می‌آیند، از جمله این گناهان می‌توان به گناه چشم اشاره کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: هیچ کس از معرض گناهان چشم، گوش و ... مصون نیست بنابراین همگان باید در پیشگیری از افتادن به گناه از جمله موسیقی‌های مطرب، تصاویر شهوت‌انگیز و سایر گناهان تلاش کنند.
وی با اشاره به تاثیر شب‌های قدر در استغفار و بخشیده شدن گناهان گفت: چه بهتر که از ارتباط با شبکه‌های فاسدی که جامعه را به سمت انحطاط می‌کشانند توبه و استغفار شود.

نقدی افزود: دشمنی که نتوانست با ملت ایران در عرصه نظامی وارد جنگ شود و اقداماتش در استقرار اطراف جمهوری اسلامی تاثیرگذار نبود مأیوس شده و امروز تمرکز خود را روی جبهه فرهنگی گذاشته‌ است؛ از هفت سال پیش تمرکز اصلی آنها روی جبهه جنگ نرم و فرهنگی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تعداد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان به 162 مورد رسیده است گفت: افزایش از 6 شبکه به این تعداد طی چند سال صورت گرفته و دشمن همه اقشار و در سنین مختلف را برای گسترش فساد در نظر گرفته است.

وی افزود: دشمن دریافته که عامل اقتدار ملت ایران سلاح‌های نظامی نیست بلکه ایمان منشأ این مقاومت بوده است به همین دلیل به دنبال جنگ فرهنگی برای تضعیف ایمان و سپس غارت منابع ما هستند؛ تضعیف وحدت میان جامعه ما هم در دستور کار دشمنان است تا بتوانند از این طریق و با گسترش فساد و تضعیف باورهای اعتقادی، خانواده‌های ایرانی را متلاشی کنند.

نقدی تجمل‌گرایی را از عاملی برای ضربه زدن به اقتصاد ملی ایران از سوی دشمنان دانست و تصریح کرد: ورود ماهواره و مشاهده شبکه‌های فاسد در خانواده‌های متدین، بلایی را بر سر آنها آورده که قابل تصور نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از هر دری که شبکه‌های فاسد وارد شوند از در مقابل ایمان خارج خواهد شد زیرا چشمی که صحنه‌های فاسد را ببیند دیگر نمی‌تواند به قرآن بنگرد و اشک بریزد.

وی با اشاره به راه‌‌اندازی 26 کانال ماهواره‌ای مذهبی از سوی دشمنان خاطرنشان کرد: برخی شبکه‌ها به نام تشیع به اهل سنت و بالعکس شروع به فحاشی علیه یکدیگر کرده‌اند که هدف اصلی همه آنها تضعیف اتحاد میان مسلمانان است و جالب اینکه هر دو سری این شبکه‌ها در لندن مستقر هستند.

نقدی بیان کرد: بهانه دیدن شبکه‌های علمی توسط ماهواره چندان صحیح نیست زیرا مگر علم فقط در غرب است که باید ماهواره دید؟ قرآن و منابع انسانی بزرگ‌ترین منابع علمی جهان هستند ضمن اینکه در اینترنت هم می‌توان مستقیما وارد سایت‌های دانشگاهی شد و علم را به دست آورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فعالیت 22 کانال تلویزیونی در جمهوری اسلامی گفت: تنوع شبکه‌ها و برنامه‌ها در داخل کشور فراوان هستند.

وی افزود: هیچ کس مانع از انتشار اخبار در داخل کشور نشده و لازم نیست کسی برای اخبار به شبکه‌های ماهواره‌ای که در قالب انواع برنامه‌ها، فساد را ترویج می‌کنند رفت.

نقدی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم صلابت خود را در مقابل دشمنان حفظ کنیم باید از مفسده‌ها دوری کرده و جامعه را مصون نگاه داریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه خطر انقراض نسل کشورهای اروپایی را تهدید می‌کند گفت: این مشکل نتیجه فرهنگ ابتذال است؛ امروز در کشور ما هم عامل 75 درصد طلاق‌ها مواد مخدر و ماهواره است؛ بزرگ‌ترین گناهی که باید از آن توبه کرد گرفتاری به شبکه‌های فاسد ماهواره‌ای است.

انتهای پیام/78004/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها