امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90839
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام(ره) در روز 14 خرداد و تصریح ایشان بر عبارت «شریعت اسلامی»، یکی از بزرگترین دغدغه‌های امام راحل را معرفی صحیح اسلام ناب خواند و گفت: در جملات امام(ره) می‌خوانیم که مصیبت، بزرگ بد معرفی شدن اسلام است و شکست ما به این است نه به کشته شدن افرادمان.

وی با اشاره به اینکه این نگاه را رهبر معظم انقلاب نیز دارند، افزود: ایشان به‌عنوان پرچمدار و پیشوای نظام اسلامی، نگرانی خود را از معرفی صحیح اسلام ناب و اینکه مبادا جهت و هدف نهضت امام(ره) فراموش شود بیان کرد.

تویسرکانی اضافه کرد:‌ در این دوره که هر کس از راه می‌رسد پرچم خط امام(ره) را برمی‌دارد، این رسالت و شأن رهبری است که اسلام ناب را معرفی کند.

وی نحوه دخالت مردم در اداره کشور را یکی از موضوعات مهم برشمرد و با اشاره به اینکه این موضوع مورد اظهارنظرهای گوناگون قرار می‌گیرد، گفت:‌ امام امت از ابتدای بازگشت به کشور، رأی مردم را مبنا قرار دادند و مقام معظم رهبری نیز این رویکرد امام(ره) را متخذ از شریعت اعلام کردند، در نتیجه مبنا بودن رأی مردم از اصل اسلام گرفته شده و یکی از شاخص‌های حق و باطل است.

تویسرکانی با یادآوری تأکید رهبر انقلاب بر اینکه در اداره کشور قهر و غلبه معنا ندارد و هر کس در برابر رأی مردم سینه سپر کند، مصداق فتنه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: با اجرای شریعت اسلامی، 4 پیامد در جامعه شاهد خواهیم بود که عبارتند از استقلال،‌ آزادی، معنویت و عدالت.

وی مباحثی از قبیل دین دولتی، دولت دینی و پرسش‌هایی مانند «آیا حکومت باید مردم را به بهشت ببرد؟» و اینکه فیلترینگ و ماهواره‌ها را ازجمله مباحث فرعی در اجرای شریعت اسلامی برشمرد و گفت: از آنجا که رأی مردم مبنای عمل در نظام اسلامی است و مردم نیز شریعت اسلام را می‌خواهند، پس ملاک عمل مسئولین باید چارچوب شریعت اسلام باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها