امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90844
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری به هنگام دریافت ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید قرقیزستان با تأکید بر اینکه هیچ مانعی برای توسعه روابط میان دو کشور وجود ندارد، گفت: همکاری‌های تنگاتنگ تهران – بیشکک در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی به نفع دو کشور و دو ملت است.

روحانی با اشاره به مذاکراتش با رئیس‌جمهوری قرقیزستان در خصوص طرح اتصال راه آهن سراسری میان کشورهای منطقه که از چین آغاز و به بندر چابهار ختم می شود، اظهارداشت: اتصال راه‌های ریلی، جاده‌ای و هوایی منجر به نزدیک شدن دو کشور در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

وی با تأکید بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن توافق‌ها برای تأمین منافع دو ملت، اظهار امیدواری کرد که در طول مأموریت سفیر جدید قرقیزستان مناسبات فی ما بین بیش از پیش ارتقاء یابد.

رسان بک عثمان علی اف سفیر جدید قرقیزستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهور کشورش، بر توسعه روابط دو کشور تأکید کرد و گفت: ایران امروز یک قدرت جهانی است و با توجه به برخورداری از ظرفیت های بسیار بالا در زمینه های مختلف، بیشکک از گسترش همکاری ها با تهران استقبال می کند.

وی با اشاره به اینکه نخستین سفر خارجی رییس جمهوری کشورمان جهت حضور در اجلاس شانگهای به قرقیزستان انجام شد، گفت: تمامی مساعی خود را برای تحقق خواست روسای جمهور دو کشور به منظور تعمیق مناسبات دو کشور دوست بکار خواهد بست.

رسان بک عثمان علی اف اهمیت ایجاد خطوط هوایی بین دو کشور برای توسعه فعالیت های اقتصادی را یادآور شد و گفت: ما خواهان افزایش حجم مبادلات با جمهوری اسلامی ایران هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها