امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90845
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز دوشنبه به ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز دوشنبه به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید مالزی، ایران و مالزی را به عنوان دو کشور دوست و مسلمان و نزدیک به هم دانست و گفت: خواست دولت تدبیر و امید روابط نزدیکتر و بهتر با ملت و دولت مالزی است.

رئیس‌جمهوری تأکید کرد: خواست دولت تدبیر و امید، وحدت و اتحاد میان دو کشور مسلمان است که با داشتن هر مذهبی تحت عنوان اسلام، برای تقویت برادری و دوستی در میان مسلمانان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام دنبال این هستند که میان مسلمانان اختلاف باشد و با اختلافات مذهبی آنها وادار به خشونت کنند، گفت: اما از دید اسلام خشونت و افراط‌گری مردود است و باید تلاش کنیم که محبت و دوستی و نزدیکی در میان مسلمانان افزایش پیدا کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط اقتصادی دو کشور در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولان دو کشور شاهد توسعه و ارتقای بیش از پیش روابط دوجانبه باشیم.

وی تصریح‌کرد: همواره بین مردم دو کشور روابط خوبی وجود داشته و علاقمندیم که این روابط نیز توسعه پیدا کند.

روحانی با اشاره به تلاش نخست وزیر اسبق و جدید مالزی برای ارتقاء و توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه افزود: جمهوری اسلامی ایران علاقمند است روابط دو ملت و دو دولت در سطوح مختلف توسعه یابد.

راجا نوشیروان بن زین العابدین نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام‌های گرم پادشاه مالزی به رئیس‌جمهوری کشورمان نقش جمهوری اسلامی ایران را در مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی مفید و سازنده ارزیابی کرد.

وی گفت: دولت مالزی همه دستاوردهای دولت و ملت ایران را که از زمان روی کار آمدن دولت جدید ایران به دست آورده است ستایش می‌کند.

سفیر جدید مالزی با بیان اینکه دولت مالزی برای پیشرفت، توسعه و اعتدال میان دو کشور تلاش خواهد کرد، گفت: امیدواریم همکاری با ایران در راستای گفتمان اعتدال در مقابل خشونت و افراط گری به توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه بیانجامد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها