امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90850
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
مصطفی میراخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزار فارس گفت: روحانی پس از روی کار آمدن بر لزوم ...

مصطفی میراخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزار فارس گفت: روحانی پس از روی کار آمدن بر لزوم استفاده از همه افراد فارغ از حزب یا گروه سیاسی تاکید کرد که به نظر شعار خوب و منطقی می‌آید، اما اینکه این شعار در واقعیت تا چه حد محقق شده است جای سوال دارد؟

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به موج جدید حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی تشریح کرد: جناح اصلاحات در سال‌های اخیر به خصوص پس از فتنه 88 هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده است و در یک انزوای سیاسی به سر می‌برد. رویکرد اصلاح طلبان در حال حاضر استفاده از جایگاه رئیس جمهور برای زنده کردن خود و بازگشت به عرصه سیاست است.

وی اضافه کرد: در سال آینده کشور با انتخابات مهم مجلس رو به رو است و اصلاح‌طلبان برای کسب کرسی‌های مجلس نیازمند کسب مقبولیت در بین عامه مردم هستند. از بین رفتن بدنه اجتماعی اصلاح طلبان موجب شده است تا آنها از رای روحانی سوء استفاده کنند و بخواهند به نوعی پیروزی وی را در انتخابات به نفع خود مصادره کنند و برای خود جایگاهی تعریف کنند؛ این مسئله می‌تواند برای دولت خطرناک باشد و نتایجی چون مجلس ششم و دو فتنه 78 و 88 را بوجود آورد.

میراخوری گفت: اصلاح طلبان در حال اجرای پروژه عبور از روحانی هستند. اینکه امروز آنها ادعای تاثیر در موفقیت روحانی را دارند نشان از یک پروژه طولانی مدت دارد که فاز دوم آن را آغاز کرده‌اند، باج خواهی اصلاح طلبان از دولت یازدهم و ادعاهای دور از واقعیت آن‌ها در نهایت منجر به این خواهد شد که از وی به عنوان سکوی پرشی استفاده کنند و تا حدودی برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری جایگاه از دست رفته خود را باز یابند. این پروژه آرام خواهد بود و نتایج آن طی سال‌های آینده مشخص می‌شود.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: دولت نیز موظف است که وضعیت خود را نسبت به شرایط موجود درست و اصولی تعریف کند. دولت یازدهم با شعار اعتدال روی کار آمده است اما متاسفانه برخی از کارهای صورت گرفته که مطمئنا رئیس جمهور با آن موافق نیست، موجب شده تا برخی اعتدال را حرکت میان حق و باطل تعریف کنند. اگر رئیس جمهور نتواند تعریف خود را از اعتدال حفظ کند مطمئنا راه سومی را که مدعی آن بوده از بین خواهد رفت.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: دولت یازدهم باید از سیاسی‌بازی های موجود جلوگیری کند. اگر دولت وارد مسائلی بشود که در حیطه وظایف خود نیست، مطمئنا در آینده با مشکل رو به رو خواهد شد. اتصال دولتی که بدنه اجتماعی خوبی دارد و مردم به دلیل مسائل اقتصادی به آن رای داده‌اند، به جریانات سیاسی و قدم گذاشتن دولت در راه پیروزی احزاب سیاسی موجب خواهد شد که عموم مردم از دولت رویگردان بشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها