امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90857
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور و علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با توجه به نقش موثر آموزش و پرورش در ترویج و نهادینه سازی مفاهم حقوقی و با توجه به تاکید روحانی بر اهمیت آموزش حقوق شهروندی این تفاهم نامه حقوقی را امضا کردند.

در این تفاهم نامه که بین معاونت حقوقی رئیس‌جمهور و وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت در خصوص آموزش حقوقی به دانش آموزان آمده است؛ آموزش و پرورش با همکاری معاونت حقوقی رئیس جمهور نسبت به شناسایی و تدوین نیازها و مفاهیم آموزش های حقوقی و حقوق شهروندی، با تاکید بر نیازهای پایدار آموزش حقوقی و نیز گنجاندن آنها و منابع آموزشی و کمک آموزشی متناسب با ویژگی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی و با رعایت موازین آموزشی و تربیتی اقدام می‌نمایند.

امین‌زاده در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه تفاهم نامه مذکور می‌تواند تصمیم بسیار مهمی در تاریخ کشور باشد، گفت: اینکه زنان و مردانی برای آینده کشور تربیت شوند که افرادی قانونمند و آشنا به حقوق خود و دیگران باشند می‌تواند آثار و برکات فراگیر در امنیت و آرامش جامعه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود که مفاهیم و دغدغه‌های حقوقی با شیوه‌ای هنرمندانه در متون درسی مورد توجه قرار گیرد و این کار گام مهمی است که دانش آموزان را از ابتدا با مفاهیم حقوقی و احترام به قوانین آشنا می‌سازد.

وزیر آموزش و پرورش هم در سخنانی گفت: از اسناد بالادستی در آموزش و پرورش سند تحول نظام آموزشی کشور است که در آن نکاتی درباره حقوق و تکالیف شهروندی پیش‌بینی شده است و این تفاهم نامه می‌تواند گام مهمی در این زمینه باشد.

وی با بیان اینکه دانش و نگرش در بین دانش آموزان باید به نحوی باشد که باعث ایجاد تغییر رفتاری در آنها شود، گفت: تغییر در رفتار اجتماعی و گروهی در کتب آموزشی خلاصه نمی شود بلکه باید با برنامه ریزی های درسی و آموزشی در تبیین فعالیت های پرورشی در دانش آموزان تاثیر بگذاریم.

فانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در این تفاهمنامه آمادگی خود را برای همکاری با معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام می کند، اظهار داشت: این وزارتخانه تلاش می‌کند که هم در حوزه مهارت های زندگی و آموختن برای زیستن و هم در حیطه دانشی، بینشی و رفتار فردی تلاش کند و این اقدام در آموزش و پرورش می‌تواند به عنوان حلقه ای از سند تحقق نظام آموزش و پرورش کشور برای تربیت نسل‌های آتی باشد.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به درخواست کمک مالی برای این وزارتخانه تصریح کرد: یکی از سیاست‌های امروز آموزش و پرورش توسعه مشارکت در این وزارتخانه است و وزارت آموزش و پرورش بدون جلب مشارکت سایر نهادهای دولتی و مردم نهاد قادر به ادامه فعالیت انجام ماموریت خطیر خود نخواهد بود لذا اقدام امروز گامی در راستای توسعه مشارکت در آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها