امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90859
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهریار، محمدرضا باهنر ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که در شهرستان شهریار برگزار شد با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهریار، محمدرضا باهنر ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که در شهرستان شهریار برگزار شد با اشاره به این که نگاه به کار باید یک نگاه سازمانی باشد اظهار داشت: بعد از چند دهه قانون اصناف را به عنوان یک قانون مترقی، جدی، مسئولیت پذیر و وظیفه شناس تصویب کردیم که انتظار می‌رود با انجام این وظایف باری از روی دوش دولت برداشته شود.

باهنر با اشاره به اینکه پول نفت راه حل مشکلات ما نیست تصریح کرد: در 35 سال گذشته درآمد نفتی بسیاری داشتیم اما مشکلات همچنان باقی است و باید به فکر تولید سرمایه باشیم.

وی یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به اقتصاد مقاومتی را ترک وابستگی به منابع نفتی عنوان کرد و گفت: زمانی می‌توانیم به تولید ثروت و خلق پول برسیم که سرمایه فانی نفت را به یک سرمایه فنا ناپذیر تبدیل کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره‌ای هم به بحث واگذاری اختیارات مهم شهری به اعضای شورای اسلامی شهر و روستا کرد و بیان کرد: شورای اسلامی هر چه قدر که کارآیی، وظیفه‌شناسی، حاکمیت، اقتدار و اعتدال دارد باید به آن اختیار داد مشروط به اینکه شورای شهر بتواند خود را ثابت کند.

باهنر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث قیمت بالای خودرو گفت: درست است قیمت خودرو بالاست و باید پایین بیاید اما لازم است بدانید که یک خودرویی که 20 میلیون تومان قیمت دارد به ازای هر 100 هزار کیلومتر راه رفتن 80 میلیون تومان هزینه دارد که این هزینه باید توسط مردم تامین شود که این گونه نیست.

در ادامه این مراسم محسن فروزنده بخش رئیس اتاق اصناف شهریار نیز ضمن تبریک روز اصناف گفت: اصناف همیشه از دوران انقلاب تا کنون یار و یاور انقلاب بوده و خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه اصناف در سال‌های گذشته مظلوم واقع شده افزود: با شروع دولت تدبیر و امید اصناف دارد به جایگاه و شأن اصلی خودش می‌رسد.

فروزنده بخش تشریح کرد: در شهرستان شهریار بیش از 2800 کارگاه تولیدی کوچک داریم که خوراک صنایع بزرگ را تامین می‌کنند و این صنایع کوچک هستند که مشکل بیکاری را حل می‌کنند و بزرگترین مشکل این واحدهای صنفی مشکل نقدینگی جهت بهبود بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها است.

وی تصریح کرد: در صورت تأمین بودجه‌های استانی شهرک صنفی شهرستان شهریار تا 2 سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/2302/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها