امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90861
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه آیین تجدید میثاق رئیس و مسئولان عالی قوه قضائیه با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ...

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه آیین تجدید میثاق رئیس و مسئولان عالی قوه قضائیه با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران در ارتباط با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان دستگاه قضا اظهار داشت: در نخستین جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه در ارتباط با بررسی راهکارهای اجرایی کردن اولویت‌هایی که رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند خواهیم پرداخت.

وی گفت: در نخستین جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه بحث در ارتباط با راهکارهای اجرایی کردن اولویت‌های اعلام شده از سوی رهبر فرزانه انقلاب در دستور کار قرار دارد.

معاون اول قوه قضائیه عنوان کرد: اولویت‌هایی که رهبری برای قوه‌قضائیه مطرح کردند بسیار کارشناسی شده بود و معظم‌له بسیار دقیق به اولویت‌ها اشاره کردند.

وی افزود: در نخستین نشست مسئولان عالی این قوه به ابعاد این موضوع خواهیم پرداخت و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم و تصمیماتی در این راستا اتخاذ می‌شود.

فرمان هشت ماده‌ای یک پیام مقطعی نیست

حجت‌الاسلام رئیسی در ارتباط با فرمان هشت ماده‌ای امام خمینی (ره) گفت: این فرمان به‌عنوان یک پیام مقطعی در یک دوره زمانی نبود که فقط در همان دوره باشد. بله بعضی از فرازهایش در ارتباط با برخی از اقداماتی است که در زمان گذشته انجام شده اما اصل آن اصولی که امام راحل در آن منشور تاکید کردند مربوط به یک زمان خاص نیست بلکه مربوط به تمام زمان‌ها است.

وی ادامه داد: فرمان هشت ماده‌ای امام راحل به‌عنوان یک پیوست همیشگی نظام جمهوری اسلامی ایران است که همواره باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

معاون اول قوه قضائیه بیان داشت: دستگاه قضایی هم به‌عنوان یک بخش قابل توجهی از نظام همواره به پیام هشت ماده‌ای رهبری در بخش مبارزه با فساد اقتصادی توجه دارد.

رسیدگی پرونده‌ها در ایران اسلامی بر‌اساس نظام دادرسی اسلامی است

حجت‌الاسلام رئیسی در ارتباط با تحریف سخنان امام خمینی (ره) در ارتباط با منافقانی که بر سر موضع هستند، خاطرنشان کرد: به حرف رسانه‌های بیگانه نباید توجه کرد. در نظام یک خط روشنی در رسیدگی به پرونده‌ها بوده و است و آن هم بر اساس نظام دادرسی اسلامی است.

وی گفت: حتی روزهای ابتدای انقلاب نیز تاکید بر موازین شرعی وجود داشته است همچنان که امروز تاکید بر مواضع شرعی وجود دارد، چه در زمان امام خمینی (ره) و چه امروز رهبر فرزانه انقلاب همواره بر موازین شرعی تاکید فراوان دارند.

انتهای پیام/2462/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها