امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90867
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، رسول اشتودان  پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور معاونین حوزه‌های میراث فرهنگی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، رسول اشتودان  پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور معاونین حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولین شهرستان‌ها در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان شهرستانی موظفند اعتباراتی را به شهرستان‌ها تزریق و در همان شهرستان و مطابق با نیاز شهرستان هزینه کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان‌ها موظفند برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را که دارند با فرمانداری در میان گذاشته و با تعامل و همفکری محقق کنند.

این مقام مسئول هدایت کارها، نظارت بر تقویت برنامه‌های تدوین شده شهرستان‌ها، توجه به اعتبارات و هزینه‌کردن آنها در راستای طرح‌ها و پروژه‌های سطح شهرستان، اطلاع‌رسانی به موقع و ارائه عملکرد و حضور در جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان را مهم‌ترین اولویت مسئولان شهرستان‌های این اداره‌کل عنوان کرد و گفت: اینگونه تعاملات بستر را برای جذب اعتبارات در موقع مقرر فراهم کرده و عدم این همکاری مانع تخصیص به موقع اعتبارات می‌شود.

وی در ادامه به بحث تهیه اطلس شهرستانها اشاره کرد و گفت: در طول چند سال گذشته بحث‌هایی در خصوص اطلس شهرستانها انجام گرفته که تاکنون برای تدوین این اطلس‌ها هیچ اقدامی صورت نگرفته است که باید در این راستا اقدامات لازم انجام شود.

اشتودان به تنوع رشته‌های صنایع دستی در روستاها و شهرستانهای سطح استان اشاره کرد و گفت: در 13 روستای استان یک هزار و 600 صنعت‌گر فعال شناسایی شده‌اند و اطلس صنایع دستی این روستاها تدوین و تجمیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با هدایت و تکمیل و راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی بستر اشتغال‌زایی و جذب گردشگر فراهم خواهد شد و تهیه اطلس صنایع‌دستی نیز می‌تواند بستری برای احیای دوباره هنرهای فراموش شده در روستاها باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به این که شناخت ما از اطلس صنایع‌دستی شهرستان‌ها زیربنایی نیست و آمار دقیقی از صنایع دستی فراموش شده را در دست نداریم، اظهار کرد: هنرمندان توانمندی در دورترین روستاهای استان مشغول به فعالیت در رشته‌های مختلف صنایع دستی هستند ولی ما کمترین اطلاعی از آنها نداریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید با یک برنامه‌ریزی صحیح و هدایت و حمایت این هنرمندان نسبت به تجمیع و معرفی آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی در پایان تأکید نمود: مسئولان شهرستانی باید هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را فعال نموده و براساس وظایف خود امکانات لازم را در راستای تحقق برنامه‌ها و طرح‌ها تهیه و عملیاتی کنند.

انتهای پیام/79002/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها