امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90874
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری اعلام برنامه‌های تابستانی این اتحادیه برای دانش‌آموزان که در محل اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزان برگزار شد، اظهار داشت: آن چیزی که امسال در بحث اوقات فراغت به آن می‌پردازیم، گفتمان‌سازی اوقات فراغت است.

وی با طرح این پرسش که «آیا اوقات فراغت درون خانواده مدیریت می‌شود یا بیرون از خانواده؟»، گفت: برخی این اندیشه را دارند که اوقات فراغت بیرون خانواده تعریف می‌شود و باید نهادها برای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان برنامه داشته باشند؛ در حالی که اوقات فراغت باید توسط خانواده مدیریت شود.

علامتی با بیان این نکته که در اوقات فراغت فرصت روابط اجتماعی را به دانش‌آموزان می‌دهیم، افزود: معتقدیم خانواده باید سناریوی غنی‌سازی اوقات فراغت را بنویسد و کارگردانی کند، بنابراین امسال در بحث گفتمان سازی دنبال این هستیم که خانواد اوقات فراغت را مدیریت کند و برنامه‌های اوقات فراغت نیز باید بر اساس علائق، سن و ویژگی‌های دانش‌آموزان باشد ضمن اینکه آنها را در مسیر سازندگی قرار دهد.

* برگزاری مراسم اعتکاف دانش‌آموزی

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت این اتحادیه اشاره کرد و ادامه داد: همزمان با آغاز تابستان، ایام مبارک رمضان را در پیش داریم که در این ایام برنامه‌های قرآنی شامل مسابقات و برگزاری مراسم‌های انس با قرآن، اعتکاف دانش‌آموزی و اطلاعات پیامکی برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: برگزاری سلسله همایش‌های سبک زندگی اسلامی و سلسله‌ همایش‌های بزرگداشت مفاخر استان‌ها به صورت بومی در ایام تابستان برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

* بازدید دانش‌آموزان از دستاوردهای علمی کشور

علامتی با اشاره به برنامه‌های اردویی ویژه اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، افزود: صعود اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به قله سبلان در اواخر مرداد و برگزاری اردوهای زیارتی و جهادی در قالب آموزشی و تشکیلاتی از 3 تا 15 روز برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی گفت: اردوی طلایه‌داران نیز برای مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی مدارس به منظور آموزش، هدایت و نظارت آنها به صورت استانی برگزار خواهد شد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برگزاری اردوهای علمی و بازدید از دستاوردهای علمی ایران نیز برای دانش‌آموزان خبر داد و اظهار داشت: بازدیدهای علمی از کارخانه‌های موفق تولیدی با هدف تبلیغ و تولید اجناس ایرانی برگزار می‌شود.

* برگزاری همایش‌های ضد صهیونیستی همزمان با روز قدس در سراسر کشور

وی به برگزاری همایش‌های ضد صهیونیستی همزمان با روز قدس در سراسر کشور خبر داد وگفت:‌ این همایش‌ها به صورت دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

علامتی ادامه داد: حضور فعال دانش‌آموزان در ایام دهه کرامت و حضور در مساجد کنار مدارس و محله و اجرای برنامه‌هایی با هماهنگی امور مساجد را از دیگر برنامه‌های این اتحادیه عنوان کرد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه 800 قرارگاه دانش‌آموزی در کل کشور فعالیت دارند، افزود: هر قرارگاه دانش‌آموزی 14 دبیرستان متوسطه دور دوم را در بر می‌گیرد که این قرارگاه‌ها 3 رویکرد «معنوی، معرفتی»، «مهارتی تشکیلاتی» و «علمی، درسی» را دنبال می کنند.

وی از برگزاری اختتامیه جشنواره انجمن اسلامی برتر، اختتامیه نمایشگاه مدرسه انقلاب و اختتامیه جشنواره مداد کمرنگ در ایام تابستان ویژه دانش‌آموزان خبر داد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به فعالیت‌های این اتحادیه در زمینه سند تحول آموزش و پرورش و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مطالبه سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش و آمادگی جهت کمک به این وزارتخانه در اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی و سند تحول از اقدامات این اتحادیه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار