امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90876
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، آرمان وطن‌دوست در جلسه مدیران شهرستان‌ها که پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل میراث ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، آرمان وطن‌دوست در جلسه مدیران شهرستان‌ها که پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و معاونان سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران شهرستانها بر گزار شد اظهار کرد: مدیران شهرستان‌ها موظف هستند که بر تمامی واحدهای اقامتی و پذیرایی نظارت کامل داشته و آمارهای اسکان را هر 15 روز یکبار به مرکز استان اعلام کنند.

وی تصریح کرد: نظارت بر تاسیسات اقامتی، استانداردسازی، نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای اقامتی و پذیرایی بین‌راهی، اصلاح نقشه شهرستان‌ها و اعلام آن به مرکز استان از جمله فعالیت‌هایی است که در این ایام توسط مدیران شهرستانی باید انجام شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان به ارائه یارانه تسهیلات به پروژه‌های گردشگری اشاره کرد و گفت: تاکنون 410 میلیون تومان یارانه تسهیلات به پروژه‌ها و طرح‌های گردشگری اعطا شده است.

وطن‌دوست به بررسی تفاهم‌نامه‌ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دست و گردشگری اشاره کرد و گفت: بحث ساماندهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و تجهیز و بهسازی سرویس‌های بهداشتی در روستاهای هدف گردشگری و همچنین نظارت بر خانه‌های استیجاری و اقامتی برای گردشگران از اهم فعالیت‌های این حوزه در ستاد اجرایی خدمات سفرهای تابستانی است.

کارشناس آموزش گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نیز در این جلسه از برگزاری آزمون جامع مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در خردادماه امسال اشاره کرد و گفت: این آزمون با حضور 48 نفر از متقاضیان رشته‌های مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برگزار شد.

تیمور خالدی افزود:  این مهم شامل آزمون جامع شناخت صنعت گردشگری، اکوتوریسم، شناخت فرهنگ و اقوام ایران، مدیریت بازاریابی و فروش، آشنایی با تاریخ ایران و استان و صدور بلیت هواپیما بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این آزمون با حضور ناظر رسمی سازمان مرکزی کشور برگزار شد.

وی در پایان گفت: تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه صنعت گردشگری و صدور مجوز برای فراگیران در زمینه دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی استان از هدف از مهم‌ترین اهداف برگزاری این آزمون‌ها در کردستان بود.

انتهای پیام/79002/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها