امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90887
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی فضائلی امروز در سومین نشست تخصصی جایگاه نظام صنفی در رسانه‌های ایران که در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی فضائلی امروز در سومین نشست تخصصی جایگاه نظام صنفی در رسانه‌های ایران که در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: شکل‌گیری نظام صنفی رسانه‌ای پیامدهای مثبتی را به همراه دارد که از جمله می‌توان به رسمیت شناخته شدن این صنف به شکل اصولی، ایجاد نوعی اعتماد به نفس در اهالی صنف و همچنین کاهش درگیری‌ها میان حاکمیت و صنف اشاره کرد.

مدیرعامل مؤسسه سروش افزود: تشکیل نظام جامع رسانه‌ای از جمله تکالیفی بود که در برنامه چهارم توسعه بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شد که متأسفانه این امر محقق نشد و تا این لحظه شاهد تبدیل آن به قانون نشدیم.

وی ادامه داد: اگر صنفی درست تشکیل شود می‌تواند کمک حال خوبی برای تقلیل مشکلات شود البته این امر شروطی دارد که از جمله می‌توان به این نکته اشاره کرد که دست‌اندرکاران صنف خودشان نباید محل نزاع با دستگاه‌های حاکمیتی شوند.

وی یادآور شد: مسئولان و بر پا کنندگان نظام‌های صنفی باید از شرایطی برخوردار باشند و در جهت تقلیل اصطکاک دستگاه‌های حاکمیتی با صنف تلاش کنند و خودشان محل نزاع با دستگاه‌های حاکمیتی نباشند.

فضائلی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه ترویج اخلاق حرفه‌ای یکی از کارکردهای خوب شکل‌گیری نظام صنفی رسانه‌ای است، بیان داشت: تشکیل نظام صنفی رسانه‌ای موجب می‌شود حقوق اهالی رسانه شناخته شود و از آن‌ها پاسداری بهتری صورت گیرد.

مدیرعامل مؤسسه سروش با اشاره به تاریخ تأسیس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، بیان داشت: این انجمن در سال 76 شکل گرفت و تأسیس شد.

مدیر عامل اسبق خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره به شهادت رسیدن دو تن از خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سانحه هواپیمایی C130، گفت: اینکه گفته می‌شود در آن زمان خبرنگاران و عکاسان با مدیران مسئول تماس برقرار کردند و آنها را در جریان نقص فنی هواپیما قرار دادند و مدیران مسئول خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها بر اعزام خبرنگاران و عکاسان به این مأموریت با وجود چنین شرایطی اصرار ورزیدند را قبول ندارم چرا که هیچ یک از خبرنگاران و عکاسان شهید این خبرگزاری در آن زمان در این باره تماسی را با بنده برقرار نکردند.

فضائلی گفت: چک لیست‌های هواپیمای C130 در آن زمان پس از رفع نقص فنی به امضا رسید و نهایتاً اجازه پرواز صادر شد.

مدیرعامل مؤسسه سروش همچنین به زمانی که خود عضو هیأت منصفه دادگاه مطبوعات بود اشاره کرد و بیان داشت: در مقطعی که عضو هیأت منصفه بودم مواردی مشاهده شد که اعضای هیأت منصفه به اتفاق آراء رأی می‌دادند و می‌گفتند جرمی صورت نگرفته و اگر هم است محل تخفیف در آن وجود دارد اما همان جا قاضی، مدیر مسئول  را محکوم می کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها