امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90888
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
افسانه نیک راد با بیان اینکه پزشکان بارها در خصوص مضرات  مواد مخدر، سیگار و قلیان هشدار داده اند، اظهار داشت: یک پک قلیان برابر با استعمال 40 نخ ...

افسانه نیک راد با بیان اینکه پزشکان بارها در خصوص مضرات  مواد مخدر، سیگار و قلیان هشدار داده اند، اظهار داشت: یک پک قلیان برابر با استعمال 40 نخ سیگار است.

وی افزود: در گذشته بیشتر پیرمردها و آقایان مسن از قلیان استفاده می‌کردند اما در شرایط فعلی جوانان و زنان گرایش شدیدی به استفاده از قلیان پیدا کرده‌اند که بیشتر جوانان به خاطر اینکه هویت قوی و البته اعتماد به نفس کاذب از خود نشان دهند، به قلیان روی می آورند.

این کارشناس مسائل خانواده بیان کرد: متأسفانه هم اکنون قلیان در مراکز تفریحی و سفره خانه‌ها به راحتی در اختیار افراد قرار دارد، زنان و دختران در سال‌های اخیر بی رویه از قلیان استفاده می‌کنند و این گرایش زنان و دختران به قلیان ریشه روانی ناشی از هویت نداشتن و عدم اعتماد به نفس است.

نیک‌راد با ابراز تأسف از اینکه در شرایط فعلی قبح بسیاری از مسائل ریخته شده است، تصریح کرد: کلمه زن یک وجهه خاصی داشت اما متأسفانه نوع آرایش‌های زنان، صحبت کردن و حتی در نوع راه رفتن می‌بینیم که رفتار دختران  تقلیدی از مردان است.

وی گفت: بسیاری از دختران و پسران در جمع‌های خانوادگی به راحتی با والدین قلیان می‌کشند، متأسفانه این مسئله ریشه‌های خانواده را سست می کند که در اینجا والدین مقصر هستند و اطلاع ندارند که با این اقدام حرمتی که بین فرزند و والدین باید باشد از بین می رود.

نیک‌راد تصریح کرد: بسیاری از افراد دلیل استفاده از قلیان را احساس آرامشی که به آنها می‌دهد، بیان می‌کنند؛ این مسئله تلقین است؛ زنان و دخترانی که به راحتی در معرض دید عموم از قلیان استفاده می‌کنند لطافت و حساسیت زنانه خود را از دست می‌دهند و الگوی منفی ایجاد می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها