امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90895
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایمپلنت‌های پزشکی به زودی به اندازه کافی انعطاف پذیر خواهد شد و با حرکت بدن، ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایمپلنت‌های پزشکی به زودی به اندازه کافی انعطاف پذیر خواهد شد و با حرکت بدن، آنها نیز به راحتی خم می‌شوند به طوری که انگار چیزی در بدن وجود ندارد.
محققان آمریکایی به تازگی گامی بزرگ در تکنولوژی ایمپلنت‌های پزشکی برداشته‌اند؛ آنها یک مدار چاپی انعطاف پذیر طراحی کرده ‌اند که عروق خونی زخم شده در بدن را پوشش می‌دهد.

این تیم علمی از دانشگاه تگزاس در دالاس – آمریکا یک اختراع در این راستا از طریق پلیمر حافظه دار در لایه‌های نازک متشکل از ترانزیستور که به اندازه کافی انعطاف پذیر است، داشته است؛ این مدارها برای قرار دادن در اطراف اعصاب عروق خونی استفاده می‌شود.
این مدار در دمای اتاق سفت و سخت است اما در بدن با درجه حرارت حدود 37 درجه نرم و انعطاف پذیر است.

در آزمایشات انجام شده، مدار در اطراف یک جسم به قطر 2.25 میلی‌متر و همچنین داخل بدن موش صحرایی گذاشته شده است؛ آزمایشات نشان دادند مدار با بافت حیوانی ارتباط برقرار کرده در حالی که انعطاف پذیری خود را نیز حفظ کرده است.  

یکی از نویسندگان اصلی این پژوهش به نام «جاناتان ریدر» می‌گوید: دانشمندان و پزشکان سعی در استفاده لوازم الکترونیکی برای برخی مواقع در بدن را دارند اما یکی از مشکلات که با آن مواجه می‌شوند این است که سفتی دستگاه‌های الکترونیکی با بافت‌های بیولوژیکی سازگار نیست.

ایجاد ایمپلنتی که قابلیت تغییر شکل دارد در حال حاضر امکان پذیر است. 


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها