امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90896
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان جدید برای اداره کل بیمه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان جدید برای اداره کل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به تمرکز دولت برای رفع معضلات حوزه سلامت اظهار داشت: پوشش همگانی بیمه رایگان و اجباری از اقدامات ارزشمند دولت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 تا 12 درصد از مردم کشور فاقد پوشش بیمه هستند، اضافه کرد: عدم پوشش بیمه‌ای اسیب‌های اجتماعی را متوجه افراد می‌کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور از شناسایی 800 سکونت‌گاه غیررسمی در کشور خبر داد و تصریح کرد: جمعیت این سکونت‌گاه‌ها زیر پوشش بیمه همگانی و رایگان قرار می‌گیرند.

این مسئول به درگیری حدود 800 هزار نفر از مردم با هزینه‌های کمرشکن درمان اشاره و تاکید کرد: عملیاتی شدن طرح تحول نظام سلامت بارقه‌ امید را در بین افراد نیازمند به درمان ایجاد کرده است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم هزینه بسیار بالایی را در بخش سلامت کشور انجام داده است.

وی به تعامل سازنده سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس تفاهمنامه امضا شده بین دو ارگان سرانه بهداشت و درمان روستایی از 210 هزار به 960 هزار ریال افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور تاکید کرد: با افزایش سرانه بهداشت و درمان روستایی خدمات حوزه پیشگیری، آموزش و خودمراقبتی بهینه‌سازی می‌شود.

این مسئول با تاکید بر افزایش اعتبارات سطح یک روستایی به 470 درصد ادامه داد: این افزایش تحولی مهم در این بخش محسوب می‌شود.

محسنی بندپی از تامین منابع اعتبارات مورد نیاز برای تحقق پوشش بیمه همگانی و دیگر بسته‌های طرح تحول نظام سلامت در کشور خبر داد.

شایان ذکر است، ساختمان جدید بیمه سلامت استان زنجان در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و زیربنای 6 هزار متر مربع در هفت طبقه و با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در مدت 18 ماه احداث می‌شود.

انتهای پیام/73004/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها