امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90899
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، هومان نارنجی‌ها، کارشناس اعتیاد و درمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، هومان نارنجی‌ها، کارشناس اعتیاد و درمان بستری با هشدار این نکته که مصرف یک بار این قرص‌ها منجر به اعتیاد دائم افراد می‌شود، گفت: دانشجویانی هستند که تصور می‌کردند هرگز با مصرف این قرص‌ها معتاد نخواهند شد اما مواردی وجود دارد که تنها با یک بار مصرف فرد را گرفتار کرده است.

وی افزود: افرادی که تصورشان بر این است که این قرص‌ها برای تمرکز بیشتر است کاملاً در اشتباه هستند چرا که افزایش تمرکز در کوتاه مدت تاوان دراز مدتی را برای آنها رقم می‌زند که عموماً با مشکلات مغزی همراه است که در بیشتر موارد این آسیبهای مغزی وارد شده به فرد جبران ناپذیر است.

این کارشناس درمان اعتیاد تصریح کرد: دانشجویانی هستند که تنها با یک بار مصرف برای همیشه به اعتیاد گرفتار شده‌اند لذا باید بدانند که یک نمره یا یک واحد درسی به چه قیمتی برای آنها تمام می شود؟

نارنجی‌ها ادامه داد: در برخی از موارد مصرف، این قرص‌ها که تمام آنها روانگردان هستند فرد دچار اختلال  روانی می‌شود و سیستم و شیرازه  مغزی خود را از دست می‌دهد و در آن صورت دانشجو باید به‌طور مداوم این دارو را مصرف کند.

وی از خانواده‌ها خواست تا رفتارهای فرزندان خود را تحت کنترل داشته باشند و در طول امتحانات و شب امتحان چنانچه مواردی از به هم خوردن سیکل خواب و بیداری و پرخاشگری را مشاهده کردند حتماً پیگیر وضعیت فرزند خود باشند چراکه به هم خوردن سیکل خواب و بیداری و پرخاشگری از مهمترین نشانه‌های مصرف این قرص‌هاست.

وی از خانواده‌ها خواست تا در فصل امتحانات نسبت به وضعیت رفتاری و خلقی فرزندان خود بیشت هشیار بوده و تغییرات رفتاری آنها را کنترل کنند.

ایجاد تحمل و وابستگی شدید، مشکلات رفتاری مانند پرخاشگر ی و بی خوابی، حالت تهوع و استفراغ، احساس سرگیجه و سردرد ،. تغییرات ضربان قلب و فشار، خارش و جوش های پوست، دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده و بروز افسردگی پس از قطع مصرف برخی از عوارض مصرف قرصهای ریتالین است.

علیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز پیش از این عنوان کرده بود شب‌های امتحان نزدیک است و برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان به خاطر تبلیغات غلط و از روی ناآگاهی برای تقویت حافظه و شب بیداری از ریتالین استفاده می‌کنند و در شب‌های امتحان، فروش ریتالین 50 درصد افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها