امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90901
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی جامعه دانشگاهی که به مناسبت هفته محیط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی جامعه دانشگاهی که به مناسبت هفته محیط زیست در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رفع دغدغه‌های محیط زیست و حفاظت عرصه‌های طبیعت یکی از اولویت‌های دولت و تدبیر و امید است.

وی با اشاره با انتخابات 24 خرداد ماه در سال گذشته آن را سرمنشاء تحولات بزرگی برای کشور دانست و تصریح کرد: مردم با حضور قاطع خود در این انتخابات خط مشی اعتدال را انتخاب و با این انتخاب پیام آشکاری در جهت تغییر رویکرد اجرایی و شرایط کشور دادند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم، این انتخاب موجب ارتقاء سطح  کیفیت زندگی مردم به ویژه استان‌های مرزنشین شود.

ابتکار بر مشارکت همگانی در بحث حفاظت از محیط زیست در کشور تاکید کرد و گفت: توجه خاص به محیط زیست و عرصه‌های طبیعی از اولویت‌های مهم دولت بوده و اقشار مختلف مردم به ویژه سازمان‌های مردم نهاد و جامعه دانشگاهی باید در این راستا تلاش کنند.

وی اضافه کرد: این مهم بستر خوبی برای مشارکت اقشار مختلف است و امیدواریم با مشارکت بالای آنها در کنار دولت بتوانیم، پاسخگوی مطالبات جامعه در این حوزه را فراهم کنیم.

به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، فضای آزادی بیان، طرح دیدگاه‌ها و نقد شرایط برای پیشرفت توسعه پایداری کشور از مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در کشور است.

ابتکار تصریح کرد: بحث رفع مشکل بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار در کنار رشد اقتصادی پایدار همراه با ملاحظات محیط زیست از برنامه‌ها و رویکرد اصلی دولت یازدهم است که باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق این مهم تلاش کرد.

وی با بیان اینکه در بحث محیط زیست چالش‌های زیادی داریم، خاطرنشان کرد: کردستان در زمینه مشکلات زیست محیطی مانند برخی از استان‌ها در درون بحران‌ قرار نگرفته، اما در آستانه خطر است و باید برای جلوگیری از این مهم اقدامات اساسی صورت بگیرد.

معاون رئیس جمهور افزود: خروج از وضعیت کنونی و جلوگیری از ورود بحران در بحث زیست محیطی در کردستان نیاز به کار تلاش و مشارکت مردم به ویژه فعالان اقتصادی، سازمان مردم نهاد و جامعه دانشگاهی و رسانه‌ها است.

ابتکار تصریح کرد: حمایت از پژوهش‌های کاربردی برای رفع مشکلات حاد زیست محیطی از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان است.

وی خاطرنشان کرد: دولت در این راستا مسائل و مشکلات حقوقی را رفع و مجوزها را تغییر داده که امیدواریم با حمایت اقشار تاثیرگذار بتوانیم در راستای حراست از محیط زیست به عنوان یکی سرمایه ملی گام‌های اساسی برداریم.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از راه‌اندازی صندوق ملی محیط زیست خبر داد و گفت: از طریق این صندوق با پرداخت تسهیلات از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه زیست محیطی حمایت می‌شود.

به گفته ابتکار، با انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور اعتبارات خوبی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته که سازمان‌های مردم نهاد نیز می‌توانند از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

وی در پایان اظهار کرد: اهدای چهار جایزه ملی به چهار نفر اول فعال در عرصه حراست از محیط زیست  از سوی رئیس جمهور نشان از اهمیت این موضوع از نگاه دولت است.

انتهای پیام/79002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها