امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90902
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عصر امروز در برنامه تلویزیونی خود با اعلام این مطلب افزود: کاداستر یک ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عصر امروز در برنامه تلویزیونی خود با اعلام این مطلب افزود: کاداستر یک سیستم ارزشمندی است که در دنیا به عنوان یک بیس است تا زمین مکان محور می‌شود و اسنادی که توصیفی ثبت می‌شدند و ارجاع داده می‌شدند به پلاکهای کناری امروز با توجه به مختصات جغرافیایی شناسایی می‌شوند و هویت مستقل دارند.

وی افزود: در گذشته اسنادی صادر می‌شدند که بعدا شنساایی محل ملک ناممکن بود و اسنادی معارض صادر می‌شد اما در سیستم جدید که حدود 7 میلیون فقره سند صادر شده است دیگر سیستم امکان اشتباه ندارد و تداخلی پیش نمی‌آورد.

تویسرکانی گفت: از سال 73 طرح کاداستر شهری اغاز شد و قرار بود ظرف 20 سال این اقدام صورت گیرد.
وی گفت: امروز خوشبختانه صورت گرفته است اما چیزی که امروز به ان نیاز داریم موضوع کاداستر جامع کشوری است که خوشبختانه در مجلس طرح آن به تصویب رسیده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: زمانمی که کاداستر جامع کشوری اجرا شود عرصه کوه‌ها و جنگل‌ها و رودخانه‌ها مشخص می‌شود و به این ترتیب وقوع برخی جرائم در این حوزه‌ها کاهش می‌یابد.

معاون رئیس قوه قضاییه گفت: در سال‌های گذشته بیش از 10 هزار نفر روزانه به ثبت شرکت‌ها مراجعه میکردند در حالی که با اصلاح فرآیندهای موجود امروز کمتر از هزار نفر به ثبت شرکت‌ها مراجعه می‌کنند و ما باید تلاش کنمی تا در سراسر کشور ترددها و مراجعات کاهش پیدا کند.

تویسرکانی درباره دسترسی سردفتران به امضای الکترونیکی گفت: ما برای نقل و انتقال یک ملک چندین مکاتبه صورت می‌گرفت در حالی که امروز با امضای الکترونیک و تبادل اطلاعات بین بخش‌ها یک مجموعه‌ای که شاید 100 ها نفر مأمور بردن و آوردن کاغذها بودند امروز حذف شدند و در سیستم به صورت الکترونیکی استعلامات را اخذ میکنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وی گفت: وقتی این اطلاعات در بانک‌های متمرکز ذخیره می‌شوند امکان نظارت بیشتری وجود دارد و از وقوع برخی جرائم هم جلوگیری‌ خواهد کرد و ضمن کاهش مراجعات موفق به ارتقای سلامت اداری می‌شویم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها