امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90903
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر؛ محمد فرهادی در کمیته تلفیق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر؛ محمد فرهادی در کمیته تلفیق همایش سراسری مدیران ستادی و عامل استانهای جمعیت تاکید کرد: قبل از پایان سال و برگزاری مجمع عمومی، بودجه کلان سال ۹۴ جمعیت هلال احمر مشخص شده و حداکثر تا نیمه اردیبهشت ۹۴ بودجه تفصیلی نیز بسته خواهد شد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نکاتی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان جمعیت در بزرگداشت هفته هلال احمر، تاکید کرد: این بیانات منشور و سرلوحه جمعیت هلال احمر در تمام برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های جمعیت خواهد بود.
فرهادی خلاصه ای از بیانات مقام معظم رهبری را خطاب به مسئولان هلال احمر چنین بیان کرد: «هلال احمر باید سعی کند اطمینان مردم را به طور کامل جلب کند، خوشبختانه امروز هلال احمر تا حدود زیادی اینجوری است.
نکته دوم سرعت عمل است. کار اساسی شما امداد و نجات است. بین لحظه وقوع حادثه تا وقتی که امدادگر شما به آن می رسد یک فاصله طلایی است یک فاصله حیاتی است اگر چنانچه این فاصله را بتوانید هر چه بیشتر کوتاه کنید جان انسانهایی حفظ خواهد شد، از خسارات بزرگی جلوگیری خواهد شد. این مهم است. البته در این اواخر چند مورد در آذربایجان و جاهای دیگر حوادثی پیش آمد من دیدم که هلال احمر واقعا با سرعت کار را پیش بردند و حرکت کردند.»
تصویب پیشنهاد تاسیس دانشگاه بین المللی هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه پیشنهاد تاسیس دانشگاه بین المللی هلال احمر در مرحله اول در شورای مشورتی شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، افزود: این طرح می بایست در مرحله بعد در شورای دائمی تصویب شود تا برای تصویب نهایی به شورای فرهنگی برود.
فرهادی در ادامه خاطرنشان کرد: اهداف عمده ما در تاسیس این دانشگاه تربیت نیروهای درونی جمعیت برای فعالیت در حوزه های بشردوستی، مدیریت بحران، عملیات امداد و نجات و … خواهد بود.
ضرورت اجرای طرح تحول
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح تحول جمعیت هلال احمر؛‌ رویکرد عمل محور به رویکرد تاثیرمحور بر پایه مدیریت دانایی و برخوردار از مطالعات آینده نگاری تبدیل می شود، تاکید کرد: بنابراین سازمان نیز به سازمانی زنده، ارزش محور، مغزافزار و پاسخگو در رویارویی با چالش های متنوع و پیچیده فراروی بشریت تحول می یابد.
فرهادی موارد ضرورت اجرای طرح تحول در جمعیت هلال احمر را شامل انتظارات مردم از جمعیت،‌ کاهش خدمات داوطلبانه محور،‌ عدم درک صحیح از هویت و فلسفه وجودی جمعیت، کاهش اثربخشی برخی از برنامه های عملیاتی، موازی کاری و همپوشانی در برخی از فعالیت های درون و خارج از جمعیت، ‌لزوم توجه به آینده پژوهی و آینده نگاری در جمعیت،‌ افزایش وقوع حوادث نوپدید و افزایش چالش های جدید در مواجهه با بحران ها برشمرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در تببین سیاست های جمعیت نیز به مواردی همچون ایجاد نظام مدیریت دانایی در کلیه سطوح ستادی و اجرایی، بسط فرهنگ آگاهی مردم در مواجهه با حوادث، ارتقاء سامانه امداد و نجات در سوانح و حوادث، توسعه و بهبود نظام بهداشت، درمان و توانبخشی، ترویج فرهنگ تعاون، صلح و نوع دوستی و فعالیت های داوطلبانه محور، بهره گیری حداکثری از ظرفیت های مردمی، بین المللی و کمک های دولت، بسترسازی برای جلب مشارکت همگانی و گسترش حضور جوانان و داوطلبان در تصمیم سازی ها اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها