امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90908
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
حمیدرضا طباطبایی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص عملکرد ...

حمیدرضا طباطبایی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص عملکرد دستگاه قضایی طی 5 سال اخیر گفت: دستگاه قضایی در 5 سال گذشته لوایح قضایی متعددی را به دولت ارسال کرد.

وی افزود: این لوایح قرار بود به مجلس فرستاده شود اما در دولت قبل ارسال لوایح متوقف شد، در دوره آملی لاریجانی هم لوایح خوبی از جمله قانون مجازات اسلامی، آئین دادرسی کیفری و قانون اجرای محکومیت‌های مالی فرستاده شد بنابراین دستگاه قضایی از نظر ارسال لوایح عملکرد مثبتی داشته است.

طباطبایی با اشاره به چالش‌هایی که قوه قضاییه در چند سال اخیر داشته گفت: متاسفانه شورای حل اختلاف راندمان مناسبی نداشته و به دلیل مسائل قانونی اعضای شوراها باید رایگان کار کنند البته به تازیگی تعدادی از این افراد بیمه شدند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات دستگاه قضایی بحث اطاله دادرسی است بنابراین دستگاه قضایی بتواند به اندازه کافی قاضی جذب کند البته در 2 سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده اما کافی نبوده است.

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر فرمایشات رهبری مبنی بر رضایت مردم از فعالیت‌های دادگستری گفت: یکی از ارگانهایی که مردم هنوز از آن رضایت کامل ندارند دادگستری است، که امیدواریم با پیگیری‌های مسئولان ذیربط این مشکل هم برطرف شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها