امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90914
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیروی مشترک صلح‌بانی سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در سومالی امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیروی مشترک صلح‌بانی سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در سومالی امروز دوشنبه اعلام کرد: در 2 حمله هوایی جداگانه علیه پایگاه‌های شورشیان الشباب سومالی در بخش‌های آنولا و کودای در منطقه جوبا سفلی این کشور هشتاد تن از عناصر الشباب کشته شدند.

این بیانیه افزود: این حملات در چارچوب تلاش مداوم آمیسوم برای نابود کردن قابلیت‌های نظامی الشباب و آزادسازی مناطق بیش‌تر است.

بیش از 10 شهر مهم در عملیات مشترک آمیسوم و ارتش سومالی که اخیرا علیه پایگاه‌های الشباب انجام شده از این گروه باز پس گرفته شده است.

الشباب این حملات هوایی را تایید یا رد نکرده است این گروه مسئولیت حملات علیه اخیر شهری ساحلی در کنیا را برعهده گرفت که با کشته شدن دستکم 60 تن همراه بود.

الشباب پیش از این تهدید کرده بود که به خاطر ادامه حضور نظامیان کنیایی در قالب نیروهای آمیسوم در سومالی کنیا را هدف حملات خود قرار می دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها