امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90915
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، هفته گذشته نشست امنیتی بلندپایه‌ای بین رهبران تونسی و ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، هفته گذشته نشست امنیتی بلندپایه‌ای بین رهبران تونسی و لیبی از جمله «لطفی بن جدو»، وزیر کشور تونس برای بررسی اوضاع امنیتی مشترک برگزار شد.

در این نشست دو طرف به بررسی مشکلات مشترک از جمله اوضاع در مرزهای دو کشور، راه‌های مبارزه با قاچاق سلاح، انتقال سلاح و نفوذ تروریست ها و افراد تحت تعقیب پرداختند.

از جمله مسائل مورد اهمیت در این نشست، درخواست لیبی برای تحویل 20 تن از مقامات امنیتی رژیم قذافی بود که از زمان سرنگونی این رژیم در تونس به سر می برند.

پایگاه خبری لیبیا المستقبل اعلام کرد: طرف لیبیایی فهرستی از افراد تحت تعقیبی را به مقامات تونسی تحویل دادند که همچنان در حال فعالیت برای برهم زدن اوضاع لیبی هستند.

این فهرست اسامی 20 تن از شخصیت‌های رژیم معدوم قذافی را شامل می‌شود که بیش‌تر آنها فرماندهان امنیتی و افسران مظنون به مشارکت در قلع و قمع تظاهرات مردمی در قیام 17 فوریه 2011 در لیبی هستند و اکنون در شهرهایی از تونس از جمله پایتخت، الحمامات، جربه، جرجیس و صفاقس به سر می برند.

بنا به اعلام این مبنع طرف تونسی هم به درخواست لیبی پاسخ مثبت داده و انتظار می رود که طی روزهای اتی اقدامات قضایی و قانونی برای تحویل این شخصیت های سابق رژیم قذافی به طرابلس آغاز شود.

انتهای پیام/ص

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها