امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90919
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور از قول مقامات آگاه گزارش داده دولت اوباما از اعطای تسهیلات بین‌المللی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور از قول مقامات آگاه گزارش داده دولت اوباما از اعطای تسهیلات بین‌المللی مرتبط با پروژه‌های محیط زیست به ایران جلوگیری کرده است.

این پایگاه خبری گزارش داده دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، اجرای چندین پروژه مرتبط با محیط زیست که «تسهیلات بین‌المللی محیط زیست» آنها را برای ایران طراحی کرده را معلق کرده است.

دو منبع آگاه که از مسائل مربوط به ایران و مسائل محیط زیست آگاه هستند به المانیتور گفته‌اند این سازمان بین‌المللی منتظر چراغ سبز آمریکا برای پیشبرد پروژه‌های مورد نظر هستند.

به گفته آنها اجرای این پروژه‌ها در صورت عدم تأیید آمریکا لغو خواهد شد.

به نوشته الماینتور این پروه‌ها که ارزش آنها بیش از 7.6 میلیون دلار است مواردی از قبیل از بین بردن ترکیبات شیمیایی، بالا بردن توانایی ایران برای انجام ارزیابی‌های محیطی و حمایت از تنوع زیستی را شامل می‌شده است.

یک مقام سازمان تسهیلات بین‌المللی محیط زیست به المانیتور می‌گوید که تأخیر در اجرای یک پروژه معمولاً به دلایل فنی است و مسائل سیاسی دخالتی در آن ندارند.

با این حال، منابع آگاه دیگر این اظهارنظر را رد و تأکید کرده‌اند تعلیق اجرای این پروژه دلایل سیاسی داشته است.

یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری در همین ارتباط می‌گوید: «آمریکا این موضوع را روشن کرده که با هر گونه تأمین مالی برای ایران مخالف است.»

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها