امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90923
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبر گزاری فارس، شورای امور خارجی اتحادیه اروپا از وخامت اوضاع امنیتی در عراق ابراز نگرانی کرد. اتحادیه اروپا همچنین حملات گروه تروریستی ...

به گزارش خبر گزاری فارس، شورای امور خارجی اتحادیه اروپا از وخامت اوضاع امنیتی در عراق ابراز نگرانی کرد.
اتحادیه اروپا همچنین حملات گروه تروریستی داعش علیه مواضع غیرنظامی از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و اماکن عبادی را محکوم کرده و از اعدام‌های دسته‌جمعی و خشونت‌های جنسی در این درگیری‌ها ابراز نگرانی کرده است.
 شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای که پس از نشست امروز در لوکزامبورگ منتشر کرد بر اهمیت مبارزه با تروریسم و احترام به موازین حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی و اجتناب از اعمال زور علیه همگان تأکید کرده است. از دولت اقلیم کردستان نیز خواسته شده در این رابطه با دولت عراق همکاری کنند.

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا همچنین از تمامی نمایندگان مرتبط عراق خواست به تعهداتشان در قبال شهروندان این کشور برای برقراری دموکراسی پایبند باشند و انتخابات را فرصتی برای آشتی ملی و گفت‌وگوی واقعی ببینند.
اتحادیه اروپا در یکی دیگر از بندهای این بیانیه بر تعهداتش برای روابط مستحکم با عراق و همکاری با دولت جدید این کشور در راستای «توافقنامه همکاری و مشارکت اتحادیه اروپا ـ عراق» تأکید کرده است.
این شورا همچنین از تمامی بازیگران منطقه‌ای خواسته برای بهبود ثبات در عراق و منطقه مشارکت کنند.
بیانیه مورد نظر همچنین ارتباط نزدیک بین وضعیت جاری عراق و سوریه را مورد بررسی قرار داده و بر نقش عزیمت پیکارجویان خارجی در وخیم‌تر شدن اوضاع و تشدید تنش در این دو کشور تأکید کرده است. 
اتحادیه اروپا همچنین در بند دیگری از این بیانیه به مردم عراق برای برگزاری سومین انتخابات دموکراتیک پارلمانی در این کشور در چارچوب قانون اساسی تبریک گفته است.
در بند دیگری از این بیانیه، آمده است: «اتحادیه اروپا بر تعهد راسخ خود برای حفظ وحدت، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی که برای ثبات و توسعه اقتصادی در این کشور و منطقه ضروری هستند، تاکید می‌کند.»
نگرانی از تشدید بحران انسانی و به ویژه آواراگی ناشی از جنگ در عراق بند دیگری از این بیانیه را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها