امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90926
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله رهبر تیم اصلاحات و همگرایی افغانستان در نشستی که با حضور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله رهبر تیم اصلاحات و همگرایی افغانستان در نشستی که با حضور شماری زیادی از حامیانش در کابل برگزار شده بود، ضمن تقدیر از مشارکت مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور، اظهار داشت: درستی آمار 8 میلیونی شمار شرکت‎کنندگان در انتخابات باید ثابت شود.

وی افزود: همچنین باید تناسب آراء و واجدین شرایط رای در برخی از ولایت های افغانستان نیز مشخص شود.

شمارش و بررسی مجدد آرا با حضور ناظران 2 کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و نمایندگان جامعه جهانی همچنین مشخص شدن مراکز رای‎گیری که در آن تقلب صورت گرفته از دیگر خواست‎های عبدالله در این نشست بود.

عبدالله در بخشی دیگری از سخنان خود گفت که پیشنهادات اصلاحی وی به رئیس جمهور افغانستان در مورد انتخابات ارائه شده بود که در صورت عملی دشن اختلافات و جنجال‎های انتخاباتی کنونی بوجود نمی‎آمد.

این کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان مدعی شد که بر اساس گزارش‎های دریافتی، «حامد کرزی» گفته بود که عبدالله عبدالله برنده نمی‎شود و در صورت پیروزی نیز مردم از وی اطاعت نمی‎کنند.

رهبر تیم اصلاحات و همگرایی تصریح کرد: مردمی که مشتاقانه در انتخابات به من رای دادنددر صورت پیروزی نیز با رغبت از من حمایت خواهند کرد.

چهار روز قبل، عبدالله عبدالله خواستار برکناری «ضیا الحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شده بود؛ خواستی که با استعفای امرخیل به تحقق پیوست.

امرخیل از سوی پلیس کابل متهم به انتقال مواد انتخاباتی بدون هماهنگی با پلیس کابل شده بود و امروز با اعلام استعفای خویش خواستار بررسی اتهام وارده به خود در کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی شد؛ کمیسیونی که از نظر تیم اصلاحات و همگرایی کمیسیون مستقل و ملی محسوب نمی‎‌شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار