امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90927
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، ساعاتی قبل در اقامتگاه دولتی «آلاآرچا» در پایتخت قرقیزستان نهمین انجمن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، ساعاتی قبل در اقامتگاه دولتی «آلاآرچا» در پایتخت قرقیزستان نهمین انجمن سازمان همکاری‌های شانگهای موسوم به «چالش‌های معاصر توسعه اقتصادی منطقه کشورهای سازمان همکاری‌های شانگهای» برگزار شد.

در این نشست دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای، اعضای دولت جمهوری قرقیزستان شامل نماینده نهاد ریاست جمهوری قرقیزستان و نماینده کابینه دولت، دیپلمات‌ها و سفرای خارجی کشورهای عضو و ناظر این سازمان از جمله «علی نجفی» سفیر کشورمان، هیئت‌هایی از مراکز تحقیقاتی ملی کشورهای عضو، ناظر و شریک گفت‌وگو با این سازمان و جامعه کارشناسی و رسانه‌ها حضور داشتند.

دستور کار این همایش بدین شرح اعلام شد:

1- سازمان همکاری‌های شانگهای و تشکیل واقعیت جغرافیایی اقتصادی جدید؛

2- کشورهای سازمان همکاری‌های شانگهای و همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای؛

3- چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی میان اعضای سازمان همکاری‌های شانگهای؛

4- همکاری کشورهای سازمان همکاری‌های شانگهای در زمینه فرهنگ و آموزش؛

5- همکاری کشورهای سازمان همکاری‌های شانگهای در بخش مالی و سرمایه‌گذاری.

در این جلسه ایجاد کمربند اقتصادی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای مورد بررسی قرار گرفت.

«دیمیتری مزینتسف» دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای در سخنرانی خود در این همایش با اشاره به نشست آتی کشورهای شرکت‌کننده این سازمان در شهر «آستانه» در سال جاری، از عزم این کشورها در مورد ایجاد کمربند اقتصادی در این حوزه خبر داد.

وی ادامه داد: این مسئله در حالی است که در نشست سران کنفرانس «تعامل و اعتمادسازی اقدامات در آسیا» که در ماه می سال جاری در شانگهای برگزار شد، «سی‌تزین‌بین» رئیس جمهور چین ایده ایجاد کمربند اقتصادی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای را پیشنهاد کرد.

دیمیتری‌مزینتسف همچنین افزود: این طرح می‌تواند یک عامل مهم در توسعه تجارت و همکاری‌های اقتصادی باشد ضمن اینکه باید نقش و توانایی‌های کشورهای عضو این سازمان را بررسی کرد.

به گفته دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای، کشورهای عضو این سازمان به همین علت علاقمند هستند که در نشست آتی این سازمان در شهر آستانه که در ماه دسامبر سال جاری برگزار می‌شود، برنامه مذکور با احتساب این نظریه مجددا تدوین شود.

در این همایش دکتر «سلیمان‌پور» رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت خارجه کشورمان به نمایندگی از ایران شرکت داشته و به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

اخبار تکمیلی این کنفرانس توسط خبرنگار فارس در این همایش آماده و متعاقبا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها