امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90928
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، همایش بین‌المللی «مهاجرت و افراد بدون تابعیت: شناسایی چالش‏‌ها و راه‏رو ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، همایش بین‌المللی «مهاجرت و افراد بدون تابعیت: شناسایی چالش‏‌ها و راه‏رو به جلو» ساعتی پیش در محل سالن اجلاس وزارت امور خارجه ترکمنستان در عشق‌‏آباد با حضور هیئت رسمی بیش از 30 کشور دنیا از جمله ایران و افغانستان و نیز 15 سازمان معتبر جهانی و سازمان ملل آغاز به کار کرد.

«رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در مراسم افتتاحیه این همایش بین‌‏المللی 2 روزه تأکید کرد که دولت ترکمنستان سیاست مسالمت آمیزی و صلح جویی را در سر لوحه سیاست خارجی خود قرار داده و انسان دوستی، تأمین حقوق مهاجران و پناهندگان خارجی و ارائه تسهیلات همه جانبه به آنان و نیز تعاملات با جوامع جهانی را جزء مهمترین مسائل خود قرار داده است.

وی افزود: بی ثباتی سیاسی در برخی مناطق، فقدان توسعه هموار و پایدار اقتصادی کشورها، بحران‎های اقتصادی و مالی از مهمترین عوامل هستند که انسان‎ها را وادار می‎کند تا مهاجرت کنند و در کشورهای دیگر پناهنده و مهاجر شوند.

وزیر خارجه ترکمنستان در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر ضرورت تهیه و تدوین راه‏‌کارهای مؤثر در زمینه پیشگیری فرایند بحران‌‏های انسانی از جمله مهاجرت و پناهندگی گفت: امیدواریم که در طی این همایش بین‌المللی 2 روزه راه‏‌کارهای کارآمد و مؤثر برای حل و فصل مسائل در ارتباط  با مهاجرت و رسیدگی به مشکلات پناهندگان و مهاجران مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

 

 

وی افزود: ترکمنستان پایبند به تعهدات بین‏‌المللی خود در زمینه پناهندگان و مهاجرت و افراد بدون تابعیت است و در این زمینه اقدامات گسترده یا را در سطح ملی و نیز در سطح بین‌‏المللی و منطقه‏‌ای به صورت مستمر در دست اجرا دارد که اعطا تابعیت به افرادی که سال‌های متمادی در این کشور زندگی می‌کنند، ایجاد تسهیلات و امکانات زندگی، رفاهی و شغلی پناهندگان و مهاجران مقیم ترکمنستان گواه بر گفته‌های فوق می‏‌باشد.

سرپرستی هیئت ایران در همایش مذکور در عشق‏‌آباد را که در آن مقامات حدود 30 کشور دنیا و 15 سازمان بین‌المللی حضور دارند، «عزیز کاظمی» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران برعهده دارد و قرار است طی سخنرانی خود موضع کشورمان در ارتباط با مسائل مذکور را ارائه دهد.

همایش بین‌المللی «مهاجرت و افراد بدون تابعیت: شناسایی چالش‏ها و راه‏رو به جلو» بدون حضور خبرنگاران برگزار می‏‌شود.

 

در یک‌صدمین اجلاس شورای سازمان بین‏‌المللی مهاجرت که در سال جاری در ژنو  برگزار شد، ترکمنستان به عضویت رسمی سازمان بین‏‌المللی مهاجرت پیوست.

این درحالی است که ترکمنستان از سال 1997 میلادی در سازمان بین‏‌المللی مهاجرت به عنوان کشور ناظر عضو بود.

سازمان بین‏‌المللی مهاجرت تشکیلاتی بین دولتی است که در سال 1951 با حمایت امور مهاجرت در سراسر جهان تأسیس شد.

این امر درحالی است که پیشتر رئیس جمهور ترکمنستان طی حکمی 609 نفر از افرادی که بدون تابعیت در این کشور پناهنده شده‏‌اند را تابعیت ترکمنستانی اعطا کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار