امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90934
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
محمدرضا حاجیان کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به حملات نظامیان ...

محمدرضا حاجیان کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به حملات نظامیان صهیونیستی به کرانه باختری و نوار غزه گفت: اقدام صهیونیست‌ها خارج از حد متعارف بوده که پس از ربوده شدن سه صهیونیست از منطقه الخلیل اقدام به دستگیری تعداد زیادی از فلسطینی‌ها در کرانه باختری و همچنین بمباران نوار غزه کردند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با تأکید بر اینکه عملیات‌ نظامی رژیم صهیونیستی در غزه در حقیقت ابراز ناراحتی و پاسخی به تشکیل دولت وحدت ملی توسط فلسطینی‌ها بوده، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها علاوه بر پاسخ به این اقدام فلسطینی‌ها تلاش کردند تا پاسخ آهنین و اخطار شدید اللحنی را به محمود عباس دهند.

حاجیان اظهار داشت:‌ رژیم صهیونیستی از سال 1948 تاکنون همیشه سعی کرده محیط متشنجی که تحت کنترل تل‌آویو باشد را برای خود ایجاد و برای بهره‌برداری بیشتر آن را نزد خود نگهدارد، ولی هرگاه که خواسته این کار صورت پذیرد، کنترل اوضاع از دستش خارج شده و منجر به بروز نگرانی در بین سران این رژیم شده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه گفت: رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه و 33 روزه علیه لبنان تلاش کرد تا تنش را ایجاد کند، ولی در نهایت کنترل آن از دست تل‌آویو خارج شد و شکست خورد.

وی در پایان افزود: سران رژیم صهیونیستی تمایل شدیدی برای ایجاد تنش در منطقه دارند تا از آن بهره‌برداری لازم را ببرند، ولی به شدت هم نگران هستند که تنش ایجاد شده از کنترل آنها خارج شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها