امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90943
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای خارجه انگلیس و روسیه با صدور بیانیه‌هایی از تکمیل روند خروج تسلیحات شیمیایی از سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای خارجه انگلیس و روسیه با صدور بیانیه‌هایی از تکمیل روند خروج تسلیحات شیمیایی از سوریه استقبال کردند.
در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: اقدام بین المللی وارد مرحله نهایی و کاملا فنی شده و مواد شیمیایی موجود در سوریه، در این گام در خاک بریتانیا و بر روی عرشه کشتی آمریکایی نابود خواهند شد.

صبح امروز دوشنبه منابع سوری اعلام کردند، این کشور 100 تن مواد شیمیایی باقی مانده در نزد خود را تسلیم مراجع بین‌المللی کرده است.

پیش از این هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای نابودی سلاح های شیمیایی سوریه از همکاری کامل سوریه در راستای نابودی سلاح‌‌ها و مواد شیمیایی خبر داده بود.

بازرسان آژانس بین المللی منع سلاح شیمیایی تاکنون از 1300 تن سلاح شیمیایی سوریه شامل گازهای سمی و کشنده سارین، خردل و مواد دیگری بازدید و آمارگیری کرده اند.

در تاریخ 7 اردیبهشت 93 «سیگرید کاگ» مسئول انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه از نابودی 94.5 درصد مواد و سلاح های شیمیایی سوریه خبر داده بود که نشان از پایبندی دمشق به تعهدات بین‌المللی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها