امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90944
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزراش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جوش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امشب از اتمام روند خروج تسلیحات شیمیایی از خاک سوریه و تحویل آن ...

به گزراش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جوش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امشب از اتمام روند خروج تسلیحات شیمیایی از خاک سوریه و تحویل آن به مراجع بین‌المللی استقبال کرد.

آقای «ارنست» در این بیانیه ضمن اشاره به تأیید خروج بیش از  1000 تن مواد قابل استفاده در سلاح‌های شیمیایی به انضمام امحاء تأسیسات ساخت، اختلاط و جاگذاری مواد شیمیایی در سلاح‌های مربوطه از سوی مقامات مربوطه، از تخریب موشک‌های سوری دارای توانایی حمل کلاهک شیمیایی خبر داد.

منابع سوری صبح امروز اعلام کردند، این کشور 100 تن مواد شیمیایی باقی مانده در نزد خود را تسلیم مراجع بین‌المللی کرده است.

پیش از این هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای نابودی سلاح های شیمیایی سوریه از همکاری کامل سوریه در راستای نابودی سلاح‌‌ها و مواد شیمیایی خبر داده بود.

بازرسان آژانس بین المللی منع سلاح شیمیایی تاکنون از 1300 تن سلاح شیمیایی سوریه شامل گازهای سمی و کشنده سارین، خردل و مواد دیگری بازدید و آمارگیری کرده اند.

در تاریخ 7 اردیبهشت 93 «سیگرید کاگ» مسئول انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه از نابودی 94.5 درصد مواد و سلاح های شیمیایی سوریه خبر داده بود که نشان از پایبندی دمشق به تعهدات بین‌المللی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها