امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90946
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «هیل»، واشنگتن روز دوشنبه اعلام کرد 300 نظامی آمریکایی که برای مشاوره و آموزش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «هیل»، واشنگتن روز دوشنبه اعلام کرد 300 نظامی آمریکایی که برای مشاوره و آموزش ارتش عراق به این کشور سفر کرده‌اند، نوعی مصونیت قضایی دریافت کرده‌اند.

«ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اعلام این مطلب، گفت این مسئله طی یک یادداشت دیپلماتیک بین طرفین مورد توافق قرار گرفته است.

خانم هارف که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «می‌توانیم تائید کنیم که عراق اطمینان قابل قبولی ارائه کرده است... معتقدیم که این اطمینان برای اینکه افرادمان آنجا باشند، کافی است. به اطمینانی که دریافت کرده‌ایم، اعتماد داریم.»

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته از تصمیم خود برای اعزام 300 نیروی نظامی به عراق خبر داد. واشنگتن پیشتر اعزام این نیروها را به اعطای مصونیت قضایی به آن‌ها، منوط کرده بود.

وزارت دفاع آمریکا نیز تا ظهر دوشنبه اعلام کرده بود که هنوز در مورد وضعیت قضایی این نظامیان توافقی حاصل نشده و به همین جهت آن‌ها هنوز کار خود را در عراق آغاز نکرده‌اند

آمریکا در سال 2011 نیز برای ادامه حضور نیروهای خود در عراق، خواهان دریافت مصونیت قضایی بود. خودداری بغداد از پذیرش این مسئله، یکی از مواردی بود که به خروج آمریکایی‌ها از عراق منجر شد.

با این حال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه بدون اشاره به جزئیات توافق با بغداد، گفت آمریکا اطمینان دارد که توافق صورت گرفته، «برای کاری که این 300 مستشار انجام می‌دهند، کافی است.»

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار