امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90955
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «لس‌آنجلس‌تایمز»، یک دادگاه استیناف فدرال روز دوشنبه سندی محرمانه مربوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «لس‌آنجلس‌تایمز»، یک دادگاه استیناف فدرال روز دوشنبه سندی محرمانه مربوط به توجیهات قانونی حمله هواپیماهای سرنشین آمریکا به یک تبعه این کشور را منتشر کرد. در پی صدور این سند بود که پهپادهای آمریکایی در سال 2011 با حمله به محل اختفای «انوار الواکی» وی را کشتند.
این سند را «دیوید بارون» سرپرست وقت دفتر امور حقوقی وزارت دادگستری آمریکا نوشته و در آن عنوان کرده است قانون اساسی و همچنین قوانین ایالتی از کشتن فردی در وضعیت واکی ممانعت به عمل نمی‌آورد و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند دستور مرگ وی را صادر کند.
درخواست نهادهای مدنی برای ارائه مجوزهای قانونی حملات پهپادی، پس از آن به دادگاه ارائه شد که حمله تابستان 2011 هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مناطقی در یمن به مرگ «انور الواکی» از فرماندهان القاعده که در آمریکا متولد شده و همچنین «سمیر خان» که او هم تابعیت آمریکایی داشت، منجر شد. پس از آن، در اکتبر 2011 نیز «عبدالرحمن الواکی» پسر نوجوان انور و یک شهروند آمریکایی دیگر، در جریان حمله پهپادهای آمریکایی در یمن کشته شدند.
بعد از این حملات، افکار عمومی آمریکا ارائه اسناد قانونی مربوطه را خواستار شد، اما در ژانویه 2013، «کالین مک‌موهان» قاضی شعبه مسئول این پرونده، اعلام کرد اختیار صدور دستور انتشار این اطلاعات را ندارد.
نهایتا اردیبشت امسال بود که دادگاه استیناف نیویورک رأی پیشین را رد کرده و حکم به انتشار این سند داد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار