امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90962
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خمینی‌ شهر، حجت‌الاسلام محمدرضا حشتمی در حاشیه مراسم همایش تجلیل از خیران قرآنی شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خمینی‌ شهر، حجت‌الاسلام محمدرضا حشتمی در حاشیه مراسم همایش تجلیل از خیران قرآنی شهرستان خمینی‌‌شهر در محل سینما فرهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خمینی‌شهر اظهار کرد: تا زمانی که مردم  کمک به موسسات و مراکز قرآنی کمک و حمایت کنند این‌گونه مراکز و فعالیت‌های قرآنی پایداری بیشتری خواهند داشت و در جامعه گسترش بیشتری پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم با الگوگیری از فعالیت‌های خیرین قرآنی در شهرستان خمینی‌شهر را در شهرهای دیگر کشور و در بخش فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد افزود: تلاش می‌کنیم خیران و همه افرادی که در بخش فعالیت‌های قرآنی قصد سرمایه‌گذاری مالی و حمایت دارند را سازماندهی کنیم و از وجود این گونه افراد بیشتر بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه برگزاری جشن خیرین قرآنی خمینی‌شهر گوشه‌ای از حمایت‌های مردمی از فعالیت‌های قرآنی است، گفت: وظیفه ما به معاونت قرآن عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از مساعدت موسسات و مراکز قرآنی است، ما به عنوان متولیان این بخش از صدورهای مجوزهای قانونی لازم برای اینگونه موسسات حمایت می‌کنیم تا فعالیت‌های قرآنی در سراسر کشور توسعه یابد.

حشمتی تصریح کرد: در کشور بیش از 4 هزار موسسه قرآنی وجود دارد که بعضی از آنها زیر نظر دستگاه‌های دولتی و سازمانی مدیریت و فعالیت می‌کنند، اما اکثریت فعالیت موسسات قرآنی توسط مردمی و با حمایت‌های بومی منطقه‌ای اداره می‌شوند ولی در حال حاضر بیش از 2 هزار موسسه و مرکز قرانی را به صورت مستقیم زیر نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اداره می‌شوند.

وی در خصوص جشنواره فیلم و آثار هنری قرآنی گفت: در سال جاری حمایت از تولیدات محصولات و آثار هنری قرآنی در قالب فیلم و نقاشی و سایر آثار هنری و حوزه تفسیر و تدبر در علوم قرآنی در اولیت اقدامات ما است.

معاون قران و عترت وزارت ارشاد بیان کرد: تلاش ما بر این است که جشنواره آیات که در گذشته برگزار می‌شده را احیاء بازنگری کنیم، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد امسال زمینه تولید آثار هنری قرآنی را فراهم خواهد کرد.

به گزارش فارس، در این مراسم از خیرین و خانواده قرآنی خمینی‌شهر تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/2301/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها