امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90987
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این دیدار معصوم زادگان به تشریح چگونگی روند تولید این پروژه در مرکز سیمافیلم پرداخت و از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این دیدار معصوم زادگان به تشریح چگونگی روند تولید این پروژه در مرکز سیمافیلم پرداخت و از شروع فاز اول تصویر برداری این مجموعه تا پایان امسال خبر داد.

وی با تاکید بروجوه چند بعدی شخصیت این سردار جنگ و عارف بزرگ اذعان نمود که ساخت اثری فاخر و در شان این مرد بلند آوازه تاریخ انقلاب اسلامی جز با همکاری نهادهایی چون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در هر دو بخش محتوایی و پشتیبانی فنی امکان پذیر نیست .

وی در این دیدار به ارائه گزارشی از پروژه های الف ویژه با محوریت دفاع مقدس در دست تولید در سامان و مرکز سیمافیلم همچون شهید باکری ؛ جاوید الاثر متوسلیان ، شهید تهرانی مقدم و .. پرداخت و تصریح کرد: پروژه شهید چمران از کودکی تا شهادت ایشان را شامل می شود و اتفاقی بدیع و غیر قابل تکرار خواهد بود.

همچنین در این دیدار تهیه کننده و جلیل سامان کارگردان سریال شهید چمران با ارائه گزارشی ،روند تحقیق و نگارش فیلمنامه و همچنین منابع مورد استفاده جهت پژوهش های میدانی این اثر را تشریح کردند و از وزیر محترم دفاع درخواست داشتند تا در خصوص تبادل اطلاعات مربوط به دوران وزارت شهید چمران در وزرات دفاع مساعدت صورت گیرد.

سامان با اشاره به ظرافت های لازم برای طراحی ابعاد قصه و طراحی های دقیق صورت گرفته بر ضرورت امانتداری در نگارش متن تاکید کرد.

سردار دهقان وزیر دفاع نیز با ابراز خرسندی از ساخت چنین اثری آمادگی وزارت دفاع را در پشتبانی همه جانبه از این سریال اعلام کرد و تاکید کرد گروه سازندگان این سریال فاخر باید در تمامی مراحل ساخت از روح بزرگ این شهید استمداد بگیرند تا به حول و قوه الهی شاهد تولید اثری ماندگار در تاریخ رسانه ملی باشیم.شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و شهدای شاخص بیشتر . آنها به هر چه میخواستند رسیده اند و این ما هستیم که نیازمند به شناخت آنها هستیم .

وی افزود: در روایت زندگی شهدا نباید غلو کرد و شهیدان در بستر اجتماعی که رشد کرده اند باید تعریف شوند تا مخاطبان احساس کنند که آنها قابل دسترس هستند . در خصوص کار برای شهدا اگر شهدا همراه شما شدند کار پیشرفت خواهد کرد و اثر تولید شده تاثیرگذارتر و ماندگار تر خواهد بود.

وزیر دفاع اظهار داشت: در متن سریال باید بر وجه فرماندهی جنگهای نامنظم شهید چمران تاکید ویژه ای شود و مطلوب است که  چهره صحیح ، دقیق و واقعی از ایشان نمایش داده شود واگر در روایت ها اختلاف هست استخراج شود تا تصویری کامل از ایشان نمایش دهیم . در این راستا از مساعدت بنیاد شهید نیز استفاده شود.

وی در ادامه افزود: همچنین همکاری این شهید بزرگوار با امام موسی صدر در احیای عزت و هویت جامعه شیعی در لبنان از نکات مهمی است که در مسیر این روایت باید مورد توجه قرار گیرد و با توجه به ذو ابعاد بودن شخصیت دکتر چمران بر جنبه های سیاسی نظامی فرهنگی ، علمی تاکید شود و در این راستا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در هر دو بعد مادی و معنوی با تمام توان مشارکت خواهد کرد.

گفتنی است مجموعه الف ویژه شهید چمران در 36قسمت در مرکزسیمافیلم در سه بخش کودکی ، نوجوانی ، تحصیل در آمریکا ،سفر به مصر تا زمان اقامت در لبنان و بازگشت به ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ، آغاز جنگ تحمیلی تا زمان شهادت ایشان تولید می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها