امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90991
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  مجتبی رحماندوست، عدم توانایی‌ متخصصان برای تولید کاغذ در داخل کشور را غیرطبیعی توصیف کرد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  مجتبی رحماندوست، عدم توانایی‌ متخصصان برای تولید کاغذ در داخل کشور را غیرطبیعی توصیف کرد و گفت: نابرابری تولید کاغذ در کشور با میزان تولید کتاب، موضوع قابل تاملی است. هنگامی‌که ما می‌توانیم سانتریفیوژ و صنایعی داشته باشیم که جهان را به شگفتی وا می‌دارد، با توجه به مواد اولیه‌ای که برای ساخت کاغذ در کشور وجود دارد، به نظر می‌رسد عواملی نفوذ کرده و در تلاش هستند تا کاغذ خارجی را وارد کنند و سود مالی ببرند بنابراین مانع از تولید داخلی آن می‌شوند که نتیجه آن شکوفا نشدن صنعت نشر است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با رد این ادعا که در کشور مافیای کاغذ وجود دارد، اظهار داشت: به اعتقاد بنده یک حرکت غیرطبیعی برای جلوگیری ایجاد کارخانه‌های تولید کاغذ دیده می‌شود. واژه مافیا برای این عناصر بزرگ است. این افراد کوچک‌تر از آن هستند که این کلمه برای آن‌ها استفاده شود. مافیا مختص قدرت‌های بزرگی است که در سطوح دولت‌های خود اقداماتی را انجام می‌دهند. متاسفانه نوعی سوء مدیریت و ضعف اداره، ما را به این‌جا رسانده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیشنهاد داد: اقتصاد مقوله‌هایی مثل تولید کاغذ باید به‌صورت خصوصی یا تعاونی اداره شود. راه‌اندازی خط تولید داخلی کاغذ می‌تواند با همکاری بخش خصوصی و تعاونی صورت گیرد. ناشران بزرگ می‌توانند یک تعاونی تشکیل بدهند و پول خود را به‌شکل قانونمند در ایجاد این کارخانه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: این تعاونی می‌تواند کاغذ داخلی را صادر و آن را از انحصار واردات خارج کند. اعضای تعاونی، این امکان را دارند تا دست آدم‌هایی که مانع از رشد صنعت کاغذ در بخش تولید و واردات ارزان آن می‌شوند را بریده و کوتاه کنند اما متاسفانه اراده‌ای برای این کار دیده نمی‌شود. درخواست بنده از ناشران توانمند تشکیل اتحادیه کاغذ برای واردات و صادرات این کالا است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها