امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91010
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۴
تعداد بازدید: 55
سعید عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در فریدونکنار اظهار داشت: افزایش پرداخت سقف بیمه تصادفات خسارتی ...

سعید عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در فریدونکنار اظهار داشت: افزایش پرداخت سقف بیمه تصادفات خسارتی بدون کروکی با توجه به اینکه از ابتدای اردیبهشت امسال دیه کامل مرد مسلمان در ماه حرام به 200 میلیون تومان رسید، مطابق مفاد 4 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 87، حداقل بیمه در بخش خسارت مالی معادل 2/5 درصد تعهدات بدنی بوده است.

وی افزود: براساس ماده 18 قانون مبلغ پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث به 5 میلیون تومان افزایش پیدا کرد ولی رانندگان در شهرستان فریدونکنار براساس روال قبلی و بدون آگاهی در این رابطه عمل می‌کنند.

عباسی با تشکر ویژه از صداوسیما و مطبوعات که هزینه هنگفتی در ترویج فرهنگ ترافیکی متقبل می‌شوند، از رانندگان تقاضا کرد: چنانچه تصادف منجر به خسارت شده و طرفین تصادف اختلاف‌نظری ندارند باید وسایل نقلیه خود را برای جلوگیری از ترافیک، راهبندان، سد معبر و ضایع نشدن حقوق شهروندان در سمت راست خیابان پارک کرده و معبر را برای عموم آزاد کنند.

وی تصریح کرد: اگر راننده‌ای در این مورد براساس ماده 89 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی مصوب 84 مشکوک به موضوع تقصیر باشد، محل استقرار چرخ‌ها را علامت‌گذاری کرده و بلافاصله وسایل نقلیه خود را به منظور رفع سدمعبر به کنار راه انتقال دهند.

به گفته رئیس پلیس راهور فریدونکنار، درباره تصادفات جرحی اگر مصدوم نیاز به رساندن سریع به بیمارستان دارد و وسیله نقلیه‌ای برای رساندن مصدوم در محل نباشد، راننده باید مصدوم را برابر قوانین به اولین مراکز درمانی انتقال دهد.
انتهای پیام/2296/
برچسب ها:
آخرین اخبار