امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91016
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از ستاد خبری «سلسله همایش‌های مرزبانی فرهنگی» سیدمرتضی نبوی اظهار داشت: مقام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از ستاد خبری «سلسله همایش‌های مرزبانی فرهنگی» سیدمرتضی نبوی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دوران رهبری خود پیرامون شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و در نهایت جنگ نرم بارها سخن گفته‌‌اند و بر آن تأکید زیادی داشته‌اند، در حقیقت باید گفت در آغاز دوره رهبری ایشان نیروهای انقلاب اسلامی که گویی از جهاد اصغر که همان جنگ تحمیلی بود بازگشته‌ بودند با توطئه تهاجم فرهنگی که به تعبیری همان جهاد اکبر است روبه‌رو شدند.

وی ادامه داد: در این دوره رهبر معظم انقلاب در مورد خطر مزه کردن چرب و شیرین دنیا زیر دندان مسئولان و حفظ روحیه انقلابی بین مسئولان تذکرات مکرری دادند.

نبوی بیان داشت: طی 10 سال نخست انقلاب با فشارهای نظامی سعی کردند با نظام اسلامی مقابله کنند و پس از آن تلاش کردند با تحریم و محاصره اقتصادی این کار را انجام دهند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که برای متوقف کردن انقلاب باید آن را استحاله کرد.

 عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: این اتفاق به جز از مسیر جنگ نرم ممکن نیست، این همان کاری است که با شوروی انجام دادند.

نبوی افزود: باید توجه کرد که انقلاب اسلامی ما از همان نخست انقلابی فرهنگی بود، نه اینکه اهداف اقتصادی یا سیاسی نداشته باشد اما موضوعیت اصلی آن موضوع فرهنگ بود.

مدیرمسئول روزنامه رسالت گفت: ما هنگامی که دلایل پیروزی انقلاب را در نظریه‌های انقلاب‌های مختلف دنیا بررسی تطبیقی می‌کنیم می‌بینیم با هیچ یک از دلایلی که امثال کرین برینگتون برای انقلاب‌ها بیان می‌کند هم‌خوانی ندارد.

نبوی ادامه داد: در واقع این انقلاب ذات فرهنگی دارد که هیچ یک از این افراد برای انقلاب‌ها دلایل فرهنگی برنمی‌شمردند، بر این اساس رهبر معظم انقلاب این خطرها را مطرح می‌کنند و غربی‌ها تلاش کردند ایمان مردم را که سبب مقاومت و ایمان مردم بوده از آنها دور کنند. در قرآن نیز کفار و مشرکین به عنوان افرادی مطرح شده‌اند که به دنبال برگرداندن مردم از دین هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اینها تبیین‌کننده دلایل اهمیت بحث فرهنگی و توجه به آن و مشخص‌کننده لزوم ترسیم مرزهاست و بر اساس اصول قرآنی باید مرزبندی‌ها حفظ شود.

نبوی گفت: رهبر انقلاب به عنوان راه حل مسائلی را در این زمینه تبیین کرده‌اند، از جمله اینکه ایشان بر لزوم ایجاد جبهه فرهنگی تأکید داشته‌اند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: مقام معظم رهبری بر روی تغییر بنیادین در نظام آموزش و پرورش نیز تأکید داشتند، اما جای تأسف است که نقشه مهندسی فرهنگی که در اواخر دولت قبل به تصویب رسید در دولت فعلی مسکوت مانده است.

نبوی با اشاره به لزوم تحول در علوم انسانی افزود: مسئله تهاجم فرهنگی که در بن خانه ما نفوذ کرده تدریس علوم انسانی است که ماهیت لیبرال و مبتنی بر نظام سرمایه‌داری دارد، لذا نمی‌تواند نیازهای ما را بر طرف کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: البته نباید نسبت به تلاش‌های دانشگاهیان و علما در جبهه فرهنگی ناسپاسی کرد، ببینید در همین قضیه فتنه چه طور شد که پس از چند ماه حضور مردم در حماسه «9 دی» شکل گرفت.

وی بیان داشت: این اتفاقات نبود مگر با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حضور افسران جنگ نرم که با افشاگری و ایجاد بصیرت به این جریان ضربه زد، البته باید گفت کمبودها و کوتاهی‌هایی هم در این عرصه وجود داشته است.

نبوی در انتها با اشاره به نقش‌آفرینی شبکه‌های اجتماعی گفت: امروز یکی از مهم‌ترین عرصه‌های تقابل نظام اسلامی با دشمنان همین شبکه‌های اجتماعی است، در زمان انتخابات تا ماه‌ها طول کشید که مسئولان ما نسبت به این شبکه‌ها احاطه پیدا کردند و متوجه سطح عملیات دشمن شدند، لذا کارهایی انجام شده و کارهای انجام نشده زیادی نیز وجود دارد.

گفتنی است، همایش «واکاوی رخنه‌های فرهنگی» از سلسله همایش‌های «مرزبانی فرهنگی» پنجشنبه، پنجم تیرماه با حضور بیش از 40 تن از چهره‌های مطرح فرهنگی و سیاسی کشور در مهدیه مشهد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/70020/گ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها