امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91045
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی مجلس با طرح سؤال خود از رحمانی‌فضلی وزیر کشور درباره بحث عفاف و حجاب اظهار داشت: آنچه در قرآن کریم درباره حریم‌های عفاف در سوره نور بیان شده است، جزو مسائل جدی است که متاسفانه یکی از بدبختی‌های امروز، تحقیر کردن اصول عفاف است.

وی افزود: متأسفانه سیاست‌های دولت گذشته و آقای رئیس‌ جمهور و همچنین آقای مشایی در مسائل پوشش اسلامی اینگونه بود که دولت وظیفه‌ای ندارد و باید کار فرهنگی کرد و کار فرهنگی نیز بر عهده مربیان جامعه همچون روحانیت، صدا و سیما و آموزش عالی است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: البته این مسئله یک مغالطه بود و رئیس ‌جمهور چند ‌بار علیه اقدامات نیروی انتظامی صحبت کرد و نظارت دولت بر پوشش اسلامی را به سخره گرفت.

مطهری گفت: این در حالی است که بر اساس اجماع فقها اقدام عملی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دولت اسلامی است و به همین دلیل نظارت و اجرای قانون را از وظایف دولت در این رابطه می‌دانیم.

وی ادامه داد: از دولت قبلی انتظاری در این رابطه نداشتیم، اما دولت فعلی نیز گام دولت گذشته را در این بحث تکرار می‌کند.

مطهری با اشاره به اینکه در کل کشور وضعیت پوشش اسلامی قابل قبول است، خاطرنشان کرد: این سخنان به معنای این نیست که عصیانی علیه حجاب صورت گرفته است و بانوان ما براساس منطق و عقیده به حجاب عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: اما باز هم عده قلیلی ممکن است به دلیل گرایش به فرهنگ غربی و به دلیل پیروی از هوا و هوس باز هم با پوشش نامناسب در جامعه ظاهر شوند که در اینجا دولت اسلامی وظیفه دارد تا اعمال قانون کند.

نماینده مردم تهران با تأکید بر اینکه هیچ‌ کس با کار فرهنگی مشکلی ندارد، اضافه کرد: اعمال قانون، وظیفه دولت‌هاست و دولت باید در بحث عفاف و حجاب نظارت داشته باشد و با بی‌حجابی که می‌تواند خانواده را با مشکل روبه‌رو کند، برخورد داشته باشد.

مطهری در ادامه با اشاره به اینکه پیگیری روند فعلی سبب می‌شود که ما نه از مزایای خانواده بهره‌مند شویم و هم معایب جوامع غربی را در امور جنسی داشته باشیم، یادآور شد: باید در این زمینه دولت به وظیفه خود که همان قانون عفاف و حجاب است و 29 دستگاه ملزم به انجام آن شده‌اند، عمل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: از این رو دولت باید در خصوص پوشش بانوان ساپورت‌پوش که به نوعی به تأسی از ماهواره صورت گرفته است، وارد عمل شود و غیرقانونی بودن آن را اعلام کند، ولی شواهد حاکی از آن است که دولت به وظیفه خود عمل نکرده است.

در بخشی از سخنان مطهری تصاویری از بانوان ساپورت‌پوش در صحن علنی مجلس به نمایش در آمد که با واکنش نمایندگان روبه‌رو و مطهری در واکنش به آنها گفت: گویا دوستان از این تصاویر به وجد آمده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها