امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91053
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در بیانیه جامعةالمصطفی العالمیه آمده است: دادستانی عربستان در اقدامی عجیب و به دور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در بیانیه جامعةالمصطفی العالمیه آمده است: دادستانی عربستان در اقدامی عجیب و به دور از هرگونه دلیل منطقی، حکم اعدام «آیت‌الله شیخ نمر» و 26 نفر از فعالان سیاسی این کشور را در حالی صادر کرد که این روحانی شیعه هرگز دست به سلاح نبرده و همیشه و در همه حال و بر مبنای آزادی بیان، فقط و فقط به بیان دیدگاه‌های خویش در حدود آزادی‌های حداقلی سیاسی پرداخته که جزو حقوق مسلم شهروندی انسان‌هاست.

در این بیانیه تصریح شده است: با این حال، نیروهای امنیتی عربستان با اتهام‌های واهی، این روحانی شیعی را به طرزی عجیب دستگیر کرده و پس از ماه‌‌ها شکنجه روحی و جسمی، او را محارب دانسته و حکم اعدام این فعال سیاسی و روحانی بلندمرتبه را صادر کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: ناگفته پیداست که حکم دادگاه عربستان با آزادی‌های سیاسی افراد و حقوق بشر و حقوق اقلیت‌ها در تناقض کامل است و زمینه‌ساز دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای در دنیای اسلام خواهد شد و پس از آتشی که آل سعود به پا کرد، آرام نگه داشتن دوست‌داران این روحانی عظیم‌الشأن نیز بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: جامعةالمصطفی ضمن محکوم کردن حکم دادگاه عربستان، بر رعایت حقوق اقلیت‌ها و گروه‌های مختلف اسلامی تأکید کرده، از همگان می‌‌خواهد به جای ایجاد تفرقه و اختلاف‌افکنی در دنیای اسلام، به فکر وحدت و برادری باشند و همچون گذشته، بار دیگر، اعلام می‌دارد که همه حکومت‌ها، جریان‌ها و تفکرات دنیای اسلام، باید به جای خاموش کردن صدای مخالفان، زمینه بحث علمی و بیان دیدگاه‌های افراد را در بستری امن فراهم سازند.  
انتهای پیام/2258/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها