امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91055
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسلامی در حالی از ساعت 8 و 15 دقیقه آغاز شد که کرسی 93 نفر از وکلای ملت خالی بود.


جلسه امروز پارلمان با حاشیه‌هایی همراه بود که از نظرتان می‌گذرد:

* در نشست علنی امروز خانه ملت، نمایندگان پس از بررسی دو ماده از طرح جامع کاداستر، کلیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را مورد رسیدگی قرار دادند و در نهایت یک فوریت طرح دو فوریتی را سلب کردند و بدین ترتیب این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

* سپس وکلای ملت وارد بررسی کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت شدند و نمایندگان با کلیات این طرح نیز موافقت کردند، اما باز هم طرح مذکور برای بررسی به کمیسیون ارجاع شد.

* علی مطهری نماینده تهران یکی از موافقان کلیات طرح مذکور بود که در بخشی از سخنانش تأکید کرد: عقیم‌سازی در کشور با فتوای امام(ره) مغایرت داشت، افزایش رشد جمعیت بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد، جنبه فرهنگی دارد و مردم باید با اراده خودشان این کار را انجام دهند.

* برخی نمایندگان نیز مانند دواتگری با کلیات این طرح مخالفت کردند و گفتند با زور، شلاق و زندان نمی‌توانیم مردم را به فرزنددار شدن اجبار کنیم.

* پس از اتمام طرح‌های مذکور، عبدالرضا رحمانی ‌فضلی وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤال مشترک علی مطهری و موسوی ‌لارگانی در صحن علنی حضور یافت.

مطهری و موسوی از وزیر کشور پرسیدند: چرا وزارت کشور نسبت به پدیده بانوان ساپورت‌پوش در تهران و برخی شهرهای دیگر بی‌تفاوت است و به آن رسمیت داده است؟ علت عدم توجه وزارت کشور به اجرای قانون گسترش فرهنگ عفاف و حجاب چیست؟ چرا بودجه ناچیز اجرای این قانون در لایحه بودجه 93 حذف شده است؟

پس از توضیحات مطهری و وزیر کشور، در حالی که مطهری اعلام کرده بود از پاسخ‌های وزیر کشور قانع نشده اما محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس که ریاست صحن علنی را برعهده داشت سعی می‌کرد از صحن علنی برای این سوال رای‌گیری نشود تا آنجا که حتی از مطهری خواست در یک جلسه با حضور هیات‌رئیسه و وزیر کشور این موضوع مجددا بررسی شود اما علی مطهری مجددا اصرار کرد که قانع نشده است و در نهایت نیز ابوترابی‌فرد ناچار شد از صحن علنی برای این سوال رأی‌گیری کند.

* از دیگر نکات جالب این بود که ابوترابی‌فرد تلاش می‌کرد بالاخره اگر حتی از صحن علنی رای‌گیری شد، وکلای ملت به وزیر کشور کارت زرد ندهند، به طوری که در جریان رأی‌گیری، خطاب به نمایندگان گفت: خبری که راجع به تقسیم کشور به پنج منطقه توسط معاون وزیر کشور اعلام شده بود، آقای رحمانی‌فضلی آن را تکذیب کرد و گفت که این خلاف واقع است و چنین چیزی صحت ندارد.

اما گویا این سخنان ابوترابی‌فرد نیز کارساز نبود و نمایندگان با 135 رأی مخالف، پنجمین کارت زرد را به رحمانی‌فضلی دادند تا شاید وزارت کشور اقدامی در راستای گسترش عفاف و حجاب در کشور انجام دهد و دیگر با پدیده بانوان ساپورت‌پوش در تهران مواجه نشویم.

علی مطهری در جریان سخنان خود درباره سؤالش از اتاق فرمان خواست که عکس‌هایی که او ارائه داده را در صحن علنی از مانیتورها پخش کند، هنگامی که این عکس‌ها که بانوانی را در سطح شهر نشان می‌داد که ساپورت پوشیده بودند، برخی از وکلای ملت فضای مجلس را تا حدودی مشوش کرده بودند که مطهری خطاب به آنها گفت: ظاهرا دوستان به وجد آمدند!

* پیش از این مجلس به رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، علی جنتی وزیر ارشاد، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش کارت زرد داده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها