امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91058
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار سیاس خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در محل موسسه ...

به گزارش خبرنگار سیاس خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در محل موسسه ایران با بیان این مطلب که امروز نمی‌توان اوضاع عراق، سوریه و منطقه را جدا از هم دانست ،گفت: بیش از سه سال است که سوریه در برابر جنگ با گروه‌های تکفیری قرار دارد که غرب از آنها با مال و سلاح حمایت می‌کند و هدف از آن تضعیف سوریه و ایجاد تفرقه و از بین بردن مقاومت در منطقه است.

وی افزود: از ابتدای این بحران به منظور مقابله با این طرح صهیونیستی شاهد اراده و وحدت مردم سوریه در برابر این تکفیری‌ها و تروریست‌ها بودیم.

سفیر سوریه با بیان این مطلب که پس از سه سال از این جنگ، افکار تروریستی غرب و آمریکا و قوای منطقه‌ای نتوانسته‌اند که اراده سوریه و دولت آن را به شکست بکشانند، ادامه داد: هر کسی که اوضاع سوریه را دنبال می‌کند پیروزی‌های سوریه را در مناطق مختلف به خوبی مشاهده می‌کند مانند قلمون و ریف دمشق و بازگشت امنیت در کسب و حمص و همچنین بازگشت مردم به مناطق مختلف با وجود تروریسم تکفیری.

سفیر سوریه اضافه کرد: تروریسم نتوانسته اهداف خود را به دلیل اراده مردم و ارتش محقق سازد و همچنان سوریه تمامیت ارضی خود را حفظ کرده است.

عدنان محمود با بیان این مطلب که مرحله سرنوشت‌ساز انتخابات ریاست جمهوری سوریه برگزار و 73 درصد در داخل و خارج از کشور در این انتخابات شرکت کردند، گفت: مردم با اراده خود از طریق صندوق رای بر مقاومت در برابر تروریسم و بازسازی کشور و وحدت ملی تاکید کردند و هیچکس در منطقه و جهان نمی‌تواند مقابل خواست ملت سوریه در این خصوص بایستد و ملت سوریه مخالف دخالت در امور داخلی خود هستند.

سفیر سوریه افزود: پدیده تروریسم بسیار بزرگ شده است. غرب و آمریکا و برخی از کشورهای منطقه مسئول ریخته شدن خون مردم عراق و سوریه هستند و از ابتدای جنگ تروریستی در سوریه، دمشق نسبت به این امر هشدار داده بود، بویژه در خصوص گسترش آن در منطقه.
وی اضافه کرد: امروز جامعه بین‌الملل باید به شکل جدی اقدام به مقابله با تروریست‌ها کرده و کشورهای حامی تروریسم را مجبور به عدم ارسال سلاح وکمک مالی به آنها کند و مانع ورود تروریست‌ها به سوریه شود.
عدنان محمود با اشاره به نقش اساسی رژیم صهیونیستی در این زمینه، تصریح کرد: نقطه‌ای اساسی در این مورد وجود دارد، اینکه رژیم صهیونیستی و تروریست‌ها دو روی یک سکه هستند و این طرحی آمریکایی - صهیونیستی برای انتقال تروریست‌ها به عراق و لبنان است و صهیونیست‌ها حمایت‌هایی از این گروه‌ها می‌کنند تا به مناطق مختلف سوریه تعرض کرده و مرتکب جنایت علیه مردم شوند.
وی عنوان کرد که رژیم صهیونیستی در بیمارستان‌های خود از تروریست‌های زخمی پذیرایی می‌کند.
عدنان محمود تصریح کرد: کشورهای غربی و آمریکا و برخی کشورهای منطقه باید بر اساس تصمیم‌های بین‌المللی، اقدام به مقابله با تروریست‌ها در سوریه کنند.
سفیر سوریه در پاسخ به سؤالی در خصوص ضرورت اتحاد دو کشور سوریه و عراق در برابر تروریسم، گفت: ریشه تروریسم در دو کشور یکی است و  غربی‌ها و آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه از آن حمایت می‌کنند که این امر نیازمند وحدت و کوشش تمام کشورها برای مقابله با آنها و حفظ امنیت در کشور است.
وی اظهار داشت: باید دانست تروریسم تنها عراق و سوریه را هدف قرار نداده بلکه کل منطقه و محور مقاومت در معرض خطر قرار دارد و آنها با طرح خود می‌خواهند کل منطقه را دچار تفرقه و چند‌پارگی کنند و حامیان آنها از جمله آمریکایی‌ها اعلام کردند که با ضربه به سوریه باید کمر مقاومت را بشکنیم.
به گفته سفیر سوریه در تهران آمریکا نقش اساسی در حمایت از تروریست‌ها در این کشور داشته است.
سفیر سوریه ادامه داد: یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرده که واشنگتن از مسلحان با ارسال اسلحه مرگبار و غیر مرگبار حمایت می‌کند و آمریکا اولین کشوری است که به دموکراسی خواهی مردم و صندوق‌های رای سوریه احترام نمی‌گذارد و هدف آن از میان برداشتن سوریه است.
وی افزود: در سیاست آمریکا تناقض وجود دارد و این نشانه دشمنی آنهاست و اگر آمریکا در مواضع خود در خصوص مقابله با تروریسم صادق است، باید به خواست مردم احترام بگذارد و با تروریست‌ها مقابله کند. آمریکا این گروه‌ها را روی کاغذ تروریستی دانسته، اما در عمل با ارسال سلاح از آنها حمایت می‌کند.
عدنان محمود در پاسخ به این سؤال که  اخیرا برخی منابع غربی نقشه‌ای منتشر کردند که در آن عراق و سوریه تجزیه شده بود و اینکه آیا دو کشور برای جلوگیری از این امر از دوستان خود کمک می‌گیرند؟ گفت:از اولین روزهای اجرای این طرح غربی، مردم سوریه ابعاد ان را فهمید، طرحی که هدف آن تضعیف محور مقاومت و تجزیه سوریه و منطقه بود و مردم سوریه با تمام امکانات در برابر آن ایستاد، اما این طرح هرگز پیروز نخواهد شد و ایران دائما در کنار سوریه و عراق برای مقابله با تروریست‌ها ایستاده و هرگونه دخالت در امور داخلی این کشورها را مردود می‌داند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر اوباما که گفته از هیچ گروهی از مخالفان سوریه دفاع نمی‌کنیم اما اخیرا یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در سوریه سرنگون شد، تصریح کرد: آمریکا دایما از مخالفان سوریه با سلاح‌های مرگبار حمایت می‌کند و امروز می‌بینیم که مجموعه‌های تروریستی با صهیونیست‌ها همکاری می‌کنند و اخیرا دیدید که درگیری‌هایی در مرز سوریه و رژیم صهیونیستی صورت گرفت و صهیونیست‌ها مردم سوریه را هدف قرار داده و این امر در حمایت از تکفیری‌ها انجام می‌شود.
سفیر سوریه در پاسخ به این سوال که پرونده آشتی ملی به کجا رسیده است؟ تأکید کرد: این پرونده در رأس اولویت‌های حکومت سوریه قرار دارد و در نقاط مختلف کشور پیگری می‌شود، این امر نشانگر خواست مردم سوریه در بازگشت امنیت و حفظ و ثبات و مقابله با تروریست‌ها و بازسازی کشور است تا آوارگان به مناطق خود بازگردند و این امور از اولویت‌های حکومت سوریه است.
وی در پاسخ به این سوال که چرا در سیاست‌های ترکیه نسبت به عراق و سوریه دوگانگی مشاهده می‌شود؟ خاطرنشان کرد: حکومت ترکیه در خصوص بحران سوریه دچار دوگانگی نیست، دولت اردوغان مسئولیت مستقیم در کشتار مردم سوریه در نتیجه حمایت از گروه‌های تروریستی دارد و شنیده بودید که بسیاری از مسئولان ترک از قبیل نمایندگان و احزاب، دولت این کشور را متهم به دست داشتن در بحران سوریه می‌کنند و برخی از این احزاب اسناد متقنی را در خصوص دخالت دولت اردوغان در بحران سوریه ارائه داده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها