امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91065
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور درخصوص زمزمه‌های اخیر بازگشایی سفارت و ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور درخصوص زمزمه‌های اخیر بازگشایی سفارت و افزایش سطح مناسبات بین ایران و انگلستان، در نامه سرگشاده‌ای خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس قبل از هرگونه عذرخواهی انگلیس و اقدام جدی در راستای اعتمادسازی، از افزایش مناسبات بیش از آنچه که در مصوبه مجلس آمده جلوگیری کند.
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
«بسمه تعالی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

تاریخ همیشه برای آدمی آموزگاری بوده است تا با غور در آن و تفکر در رویدادهایش عبرت گیرد و با حکمت برای اتفاقات آینده تدبیر کند.

این تفکر و تدبر قاعدتا برای ملتی که داعیه گسترش گفتمان خاص همچون گفتمان اصیل اسلامی را دارد ضرورت بیشتری پیدا می‌کند تا در مسیر خود با کمترین خطا و آسیبی به پیش رود.

نگاه به گذشته کشورمان و تحلیل فرازها و نشیب‌هایش، ریزش‌ها و رویش‌هایش به همراه  بررسی جریانات و شخصیت‌های تاثیرگذار در اتفاقات و حوادث می‌تواند تابلوی تمام عیاری از انتخابها و تصمیم‌های درست و غلط، دوست ها و دشمن‌ها، کوتاهی‌ها و اقدامات به موقع و... برایمان ترسیم کند که این تابلو باید پیش روی آحاد ملت به ویژه مسئولین وتاثیرگذاران کنونی کشور باشد تا با درس گرفتن از آن مسیر را دقیق‌تر بپیمایند.

پر واضح است که گوشه‌ای از این تابلو مختص به تعاملات و مناسبات کشورهای مختلف با ما خواهد بود.
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

چند روزی است که زمزمه‌های بازگشایی سفارت انگلیس در ایران به گوش می‌رسد.

کشوری که ازسالیان دور تا امروز حرص و طمع و خباثتش نسبت به ملت‌مان پوشیده نیست و حال جالب است که عده‌ای از طیفی خاص که با نتیجه رای مردم در سال 84 نتوانستند کنار بیایند و دلشان با خواست مردم (بی توجه به نتیجه آن و شخص منتخب)صاف نشد حال به راحتی تمام کارشکنی‌ها و خیانت‌های انگلیس را فراموش می‌کنند و خواهان افزایش سطح مناسبات با این کشور هستند.

آیا به راستی اینان گمان می‌کنند مردم کشورمان خیانت‌های این روباه پیر را فراموش خواهند کرد؟!

کودتای 28 مرداد و شکست ملی شدن صنعت نفت، حمایت از رژیم دیکتاتوری پهلوی تا آخرین روزهای عمرش، حمایت از رژیم بعثی صدام در جنگ هشت ساله علیه ملت ایران، حمایت از فتنه گران در سال 88، حمایت از تروریست‌ها و نقش در شهادت دانشمندان هسته‌ای، همراهی در تحریم‌های غیر انسانی علیه کشورمان نمونه‌هایی از دشمنی دیرینه این کشور با ملت ما است.
جناب آقای دکتر لاریجانی

واقعا جای سوال است که انگلیس برای چه این همه برای حضور فعال در کشورمان تلاش می‌کند؟

چه منافعی دارد که با عدم حضورش در ایران آن‌ها را از دست می‌دهد و اکنون با تمام توان به دنبال بازگشایی آن افتاده است؟

چرا عده‌ای در داخل اینگونه برای آوردن مجدد استعمار پیر انگلیس به کشورمان سر از پا نمی‌شناسند؟

حال ضمن یادآوری مصوبه مجلس پیرامون کاهش مناسبات با کشور خبیث انگلیس مطالبه جدی دانشجویان انقلابی از مجلس محترم آن است که با رصد دقیق فضا بر احقاق حقوق حقه ملت که توسط این  کشور در برهه‌های زمانی مختلف تضییع شده تاًکید کند و قبل از هرگونه عذرخواهی انگلیس از خیانت‌های روا داشته در حق مردم ایران و اقدام جدی در راستای اعتمادسازی، از افزایش مناسبات بیش از آنچه که در مصوبه مجلس آمده جلوگیری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها