امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91066
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد آقاجانی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد آقاجانی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی کرمانشاه اظهار داشت: حفظ شان و کرامت مردم در بیمارستان‌ها مهمترین دستاورد طرح تحول نظام سلامت بود.

دبیر ستاد طرح تحول نظام سلامت با بیان اینکه در حال حاضر پرداختی مردم در بیمارستان‌های کشور بین هفت تا هشت درصد است افزود: این امر نشان از تحقق کامل اهداف رئیس جمهور در اجرای طرح تحول دارد.

آقاجانی افزایش دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی و اصلاح سریع شاخص‌های بهداشتی را دیگر دستاورد این طرح برشمرد.

معاون درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهمیت به مسئله زایمان طبیعی در طرح تحول نظام سلامت را مورد اشاره قرار داد و گفت: پنج مشوق دیگر در این زمینه وجود دارد که با اجرایی شدن آن‌ها به مرور شاهد تاثیر آن خواهیم بود.

وی از قیمت‌گذاری یک هزار و 300 قلم کالا و تجهیزات پزشکی خبر داد و بیان داشت: بازار لوازم تجهیزات پزشکی تا قبل از اجرای این طرح بسیار آشفته بود که قیمت این لوازم در حال حاضر بیش از 40 درصد کاهش یافته است.

آقاجانی حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌های درمانی، تامین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و افزایش کیفیت خدمات سلامت را از ضروریات اجرای این طرح عنوان کرد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلان سلامت، بهار 93 را به بهار سلامت تبدیل کردند، گفت: این امر حمایت‌طلبی گسترده‌ای را از اجرای این طرح ایجاد کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در گذشته‌ای نه‌چندان دور حوزه سلامت در اولویت‌های سیزدهم تا هفدهم قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها حرکت ارزشمندی بود، اما نحوه توزیع آن‌ها مطلوب نبود، ادامه داد: این طرح باید برای اقشار و اهداف خاصی اجرا می‌شد که این امر اتفاق نیفتاد.

آقاجانی پرداخت یارانه به تمام افراد را اتلاف منابع دانست و بیان داشت: در طرح تحول نظام سلامت 558 بیمارستان دولتی در کشور به ارائه خدمات به بیماران اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه می‌پردازند.

وی با تاکید بر استفاده از بخش خصوصی در برنامه‌های حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: در آینده از این بخش بهره بیشتری خواهیم برد.

معاون درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود نیروی انسانی به‌ویژه پرستاران در بیمارستان‌های کشور، افزود: امکانات خاصی برای جذب نیروی انسانی جدید انجام شده تا این کمبود جبران شود.

وی از پرداخت کارانه اردیبهشت و خرداد ماه سال‌جاری در اکثر بیمارستان‌های کشور خبر داد و گفت: انضباط مالی خاصی در بیمارستان‌های دولتی ایجاد شده است.

انتهای پیام/2700/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها