امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91071
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری که ظهر امروز (سه‌شنبه) سوم تیرماه در دفتر مرکزی این جبهه برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اظهارات اخیر رئیس دستگاه قوه قضائیه درباره عملکرد صدا و سیما به دیدار اخیر رئیس دستگاه قوه قضائیه و دست‌اندرکاران این قوه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: درباره رئیس دستگاه قوه قضائیه باید بگویم من کمتر شخص حقیقی و حقوقی را دیدم که مقام معظم رهبری از وی با این صفات یاد کند و در مجموع عملکرد قوه قضائیه مورد رضایت مقام معظم رهبری بوده و هست که در دور دوم فعالیت وی 6 اولویت را مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه انتقادات رئیس دستگاه قضا درباره صدا و سیما از اهمیت بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: صدا و سیما از سویی باید به صورت فراقوه‌ای عمل کند و از سویی به دلیل آنکه زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند باید برنامه‌هایی را در شان این قوه اجرا کند بنابراین مسئولان صدا و سیما می‌توانند جلسه‌ای با حضور قوای سه‌گانه تشکیل داده تا دغدغه‌های قوای کشور را بشنوند و تا آنجا که می‌توانند برای رفع اشکالات آن تلاش کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر بازگشایی سفارت انگلستان، خاطرنشان کرد: من همان موقع که بحث سفارت انگلستان مطرح شد، گفتم که باید امنیت سفارتخانه‌ها حفظ شود اما اکنون که در دوران حل کردن روابط بین‌المللی با سایر کشورها و اجرای سیاست نرمش قهرمانانه هستیم، باید بگوییم که اهل باج‌دهی نیستیم و پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب این امری است که بارها امتحان شده است.

باهنر ادامه داد: چند سال پیش موضوعی پیش آمد که مجموعه سفرای اروپایی ایران را ترک کردند و گمان کردند برای ایران با رفتن‌شان مشکلی پیش می‌آید اما پس از مدتی که درخواست بازگشت به ایران را مطرح کردند ایران شرط بازگشت آنها را، عذرخواهی آنان از رفتار سابق خود گذاشت که این امر نباید از حافظه تاریخی آنان پاک شود.

وی با بیان اینکه ایران آمادگی دارد با تمام کشورها ارتباط خود را ادامه دهد، تصریح کرد: به نظر ما می‌توانیم با یکدیگر فعالیت برد- برد داشته باشیم اما اگر آنان بخواهند این بازی را به صورت برد-باخت تجربه کنند باید بگوییم که از سال 1340 که کشورمان مبارزاتی را در مبارزه با طاغوت شروع کردند و با وجود آنکه نظام طاغوتی مورد حمایت نظام سلطه بود، این بازی برد- باخت را تجربه کردیم و اکنون خود آنها بگویند که برنده این بازی چه کسی بوده است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به توانمندی و اراده کشور ایران تصریح کرد: ما نمی‌ترسیم و به تعهدات خود پایبند هستیم و تا زمانی که آنها به تعهدات خود پایبند باشند بنابراین در قضیه سفارت انگلیس باید بگوییم که می‌توانیم بازی را برد- برد جلو ببریم اما اگر آنها تصمیم دارند بازی برد- باخت را ادامه دهند باید بدانند که تجربه طولانی در این امر داریم.

در ادامه این نشست خبری باهنر درباره کارت زرد مجلس به وزیر کشور اظهار داشت: مسئله تعامل و هم‌افزایی مانع از انجام وظایف نیست و قانون اساسی ما کاملاً جامع و مانع است. لذا وظیفه هر قوه و اختیارات آن مشخص شده است.

نایب رئیس مجلس با تأکید براینکه نمی‌توان این اختیارات را از قوای سه گانه سلب کرد، یادآور شد: قوای سه گانه در عین اینکه مستقل هستند اما همواره با یکدیگر کار دارند و به این معنای جزایر جداگانه نیست.

وی تصریح کرد: مجلس نتیجه پخش شدن دموکراسی در کشور و رئیس جمهور نتیجه متراکم شده دموکراسی است از این رو این دو قوه باید با یکدیگر تعامل کنند و مجلس باید بر قوه مجریه نظارت داشته باشد چرا که خودکامگی در یک جمع 300 نفره تا یک نفر مشکل‌تر ایجاد می‌شود.

باهنر با بیان اینکه مجلس نظارت خود را از راه‌های مختلف از جمله سؤال از وزرا اعمال می‌کند، یادآور شد: اینکه به عنوان کارت زرد در افواه عمومی مطرح شده به معنای کارت زرد فوتبال نیست و هر دو کارت زرد یک کارت قرمز تلقی شود. چرا که در آیین‌نامه مجلس سه رأی منفی به وزیر زمینه را برای استیضاح آماده می‌کند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه این امر یک نفاذ روانی دارد خاطرنشان کرد: در واقع این اقدام رضایت یا عدم رضایت مجلس را از پاسخ یک وزیر مشخص می‌کند از این‌رو شاید این عدم رضایت مختص آن سؤال و جواب نباشد و برخی نمایندگان به دلایل دیگری، نارضایتی خود را از وزیر اعلام کنند.

وی بر همین اساس تأکید کرد: کارت امروز به وزیر کشور ناشی از مجموعه‌ای از نارضایتی‌ها از وزارت کشور و به صورت ویژه در مسئله عفاف و حجاب بود.

باهنر ادامه داد: به نظر بنده نیز پاسخ وزیر کشور قانع‌کننده نبود هرچند که همه پاسخ‌های وی درست بود اما طبق قانون اساسی و شرع، دولت وظایف ویژه‌ای دارد. لذا وزیر باید انجام این وظایف را به صورت جدی نشان دهد که امروز مجلس چنین برداشتی نداشت.

نایب رئیس مجلس در عین حال ابراز امیدواری کرد که این تعاملات باعث بهبود روند کارها و هم‌افزایی قوا که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است، شود.

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مجلس در این زمینه از طریق دو کانال وظیفه ذاتی خود کمک می‌کند که یکی از طریق تصویب یا لغو قوانین و دیگری از طریق نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

باهنر تصریح کرد: ما در این زمینه عمده کارهای خود را انجام داده‌ایم و پیشنهاد ما نیز به دولت این بود برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را به سه فاز تقسیم کند که آنها نیز پذیرفتند.

نایب رئیس مجلس در این باره ادامه داد: یک فاز مربوط به سال 93 با تکیه بر قوانین فعلی کشور است، فاز دوم مربوط به سال 94 است که می‌تواند در بودجه سال 94 متبلور شود و فاز سوم مربوط به برنامه ششم است که در پایان سال 94 تمام می‌شود و دولت نیز مؤظف است اوایل سال 94 لایحه را تقدیم کند هرچند اگر آخر 93 نیز این کار را انجام دهد ما استقبال می‌کنیم.

وی با تأکید براینکه فضای حاکم بر برنامه ششم باید الهام‌گرفته از اقتصاد مقاومتی باشد، یادآور شد: ما البته گزارش‌های دولت را در این زمینه می‌شنویم اما اینکه جدول زمان‌بندی برای این سه فاز از سوی دولت به مجلس ارائه شود، چیزی صورت نگرفته است.

باهنر بر همین اساس از برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس در اسرع وقت خبر داد.

دبیرکل جبهه پیروان در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی براینکه چرا گفته می‌شود بخش عمده‌ای از رأی به دولت از سوی زنان بدحجاب بوده است، گفت: این را از خودشان بپرسید.

وی در خصوص رویکرد دولت برای همکاری با احزاب اظهار داشت: ساختار قانون اساسی ما روشن است و باید از قانون تمکین کنیم.

باهنر در ادامه با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص استعفای روحانی گفت: چنین اظهاراتی آنقدر سبک است که نیازی نیست به آن بپردازیم و توجه قوای سه گانه و نهادهای مؤثر باید این باشد که به حاشیه نروند هرچند برخی تلاش کنند که ما را از کارهای اصلی باز دارند لذا نقش رسانه‌ها در این زمینه زیاد است. بنابراین نباید به چنین اظهاراتی توجه کرد.

باهنر در خصوص عملکرد یکساله دولت گفت: عملکرد دولت در مذاکرات بین‌المللی با 1+5 خوب بوده و کار باید ادامه یابد؛ ما حامی دیپلماسی کشور هستیم هرچند که دلواپسی یا دلاوری را به صورت صرف قبول نداریم و معتقدیم که باد همواره در خوف و رجاء باشیم.

دبیرکل جامعه مهندسین با تأکید براینکه ما به دشمن اعتماد نداریم و آنها فقط به دنبال منافع خود هستند یادآور شد: ما نیز باید از منافع ملی خود دفاع کنیم از این‌رو ما ضمن حمایت از دیپلمات‌ها اقدامات آنها را هم رصد می‌کنیم که از خط قرمزهای نظام عبور صورت نگیرد.

وی در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه ما از رئیس جمهور می‌خواهیم مسائل حاشیه‌ساز مطرح نکند، گفت: اینکه گفته می‌شود می‌خواهیم مانند امام حسن (ع) صلح آبرومندانه داشته باشیم، باید گفت اولاً اگر بحث امامت است این تصمیم را رئیس جمهور نمی‌گیرد و مشخص است که نظام در این زمینه چطور تصمیم‌گیری می‌کند.

باهنر افزود: شورای عالی امنیت ملی بر رفتار دولت و مجلس نظارت دارد و اینکه زمان امام حسن است یا زمان امام حسین را رهبری تعیین می‌کند.

این فعال اصولگرا با تأکید براینکه ما نباید از نرمش قهرمانان ترجمه صلح همراه با تسلیم داشته باشیم، افزود: رهبر معظم انقلاب در جایی گفتند که من سید «حسینی» هستم و این ادامه دارد لذا باید در رابطه با دشمن به ادبیات رهبری توجه کنیم.

وی با تأکید براینکه در ادبیاتی که به کار برده می‌شود نباید احساس کرد که تفاوتی وجود دارد، گفت: هرچند برخی نمی‌توانند ادبیات فاخر رهبری را داشته باشند اما اینکه احساس شود به هر قیمتی به دنبال صلح هستیم درست نیست هرچند که ائمه معصومین در زمان خود بهترین راه مبارزه را انتخاب کرده‌اند اما هر زمان شرایط خاص خود را دارد.

باهنر ادامه داد: با توجه به رهنمودهای رهبری برداشت ما این است که زمان و موقعیت فعلی کشور موقعیت امام حسن (ع) نیست و ما قطعاً با همه توان در مقابل زورگویی‌های دشمن می‌ایستیم و کسی تردید ندارد که امروز ایران اسلامی قدرتمندترین موقعیت را دارد.

وی با بیان اینکه قدرت آمریکا نیز به اندازه اول انقلاب نیست، گفت: این قدرتمندی ایران در بحث سوریه، عراق، افغانستان و خاورمیانه و مجامع بین‌المللی قابل توجه است و باید از این ظرفیت استفاده کرد نه اینکه با واژه‌های غیرنامأنوس کفران نعمت کنیم.

باهنر در ادامه در خصوص اقدامات دولت خاطرنشان کرد: دولت برای کنترل تورم قدم‌های خوبی برداشته و تدابیر اقتصادی‌اش قابل دفاع بوده است هرچند که گلایه‌هایی وجود دارد و تیکآاف دولت برای تولید شکل نگرفته در حالی که این امر می‌تواند بر روی بیکاری و تورم اثر مثبتی داشته باشد.

دبیرکل جبهه پیروان با تأکید براینکه تدبیر و عقلانیت نباید مانع از انجام کارهای قهرمانانه شود، گفت: ما منتظر هستیم که دولت این سیاست‌ها را پیگیری کند.

وی در خصوص مطالبه‌گری اصلاح‌طلبان از دولت اظهار داشت: طلبکاری اصلاح‌طلبان از دولت طبیعی است چرا که هر حزبی که تلاش می‌کند می‌خواهد برای پیش رفتن از موضع هجمه عمل کند.

باهنر گفت: البته ما همه اصلاح‌طلبان را با یک چوب نمی‌رانیم چرا که برخی از آنها ساختارشکن و فتنه‌گر هستند و رقیب نظام به حساب می‌آیند نه رقبای حزب ما چرا که آنها محاربانی هستند که علیه نظام شمشیر کشیده‌اند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه فلز و خاستگاه روحانی اصولگرایی است، یادآور شد: اعتدال رئیس جمهور خوب بوده اما فراجناحی بودن او موفق نبوده است و شاید این به خاطر شناخت کم وی از اصولگرایی باشد هرچند که این حق دولت است که همکاران خود را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه عده‌ای فکر می‌کنند دز روحانی در بحث اصلاح‌طلبی باید غلیظ‌تر باشد، گفت: او در حداکثر حالت استفاده کرده اما اگر می‌خواهند رئیس جمهور به نیروهای هنجارشکن و فتنه‌گر برسد، روحانی هم به این امر اعتقادی نداریم و من شما را در این زمینه به سخنرانی روحانی در سال 78 ارجاع می‌دهم.

باهنر افزود: آقای روحانی با توجه به بحث اعتدال سعی دارد از نیروهای اصلاح‌طلب هم استفاده کند که آنها نباید به این خاطر طلبکاری کنند.

وی در خصوص فراکسیون رهروان که مورد سؤال یکی از خبرنگاران بود، گفت: فراکسیون‌های مجلس امروز معنای کار حزبی ندارد و بیشتر درباره مسائل داخلی کشور فعال هستند. اما اینکه رهروان ولایت بخواهد وارد انتخابات شود یا خیر بستگی به خودشان دارد و این فراکسیون از سخنگو برخوردار است.

باهنر در عین حال گفت‌: من تصور نمی‌کنم که غیر از فراکسیون رهروان و فراکسیون اصولگرایان، فراکسیون دیگری در مجلس شکل بگیرد.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها