امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91072
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی الله افخمی راد پرداخت جوایز صادراتی را یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی الله افخمی راد پرداخت جوایز صادراتی را یکی از موارد مطروحه در جلسه شورای عالی صادرات عنوان کرد و گفت: حداقل 100 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مشوق صادراتی و حمایت از صادرات مصنوعات صنعتی، کالاهای دانش‌بنیان و خدمات فنی و مهندسی در نظر گرفته شده است که با نهایی شدن این طرح در هیات دولت،مشوق‌های صادراتی پرداخت می‌شود.

افخمی با اعلام موافقت شورا در پرداخت 100 میلیارد تومان مشوق صادراتی افزود: پیش‌بینی اعتبار لازم در بودجه سال 94 برای اعطای جوایز صادراتی، معادل 6 درصد ارزش صادرات خدمات فنی ـ مهندسی و 4 درصد ارزش صدور مصنوعات صنعتی،مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

وی افزود: ایجاد محدودیت در صادرات کالا برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه است و در این جلسه، رفع محدودیت از صادرات کالاهای صنعتی که ارز یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند، مطرح و بررسی بیشتر این مسئله،به هیات دولت واگذار شد.

رییس سازمان توسعه تجارت،مشکلات صدور ضمانت‌نامه بانکی برای صادرکنندگان خدمات فنی ـ مهندسی را از دیگر موارد مطروحه ذکر کرد وگفت: در این جلسه مقرر شد برای تسهیل صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر راه و شهرسازی و روسای بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی، جلسه‌ای تشکیل و راهکارهای ایشان، ظرف مدت یک ماه به هیات وزیران ارائه شود.

مجوز خروج موقت ماشین‌آلات برای اجرای طرح‌های عمرانی

وی همچنین مشکلات طرح خروج موقت ماشین‌آلات عمرانی جهت اجرای پروژ‌ه‌های فنی ـ مهندسی در خارج از کشور را مورد دیگر مطرح شده در این جلسه خواند کهبا موافقت اعضا، صدور مجوز به کمیته ماده 19 واگذار شد.

اختصاص 60 میلیارد تومان به گمرک برای تامین حقوق ورودی مواد اولیه

افخمی در ادامه گفت: در جلسه شورای عالی صادرات، تخصیص 60 میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت اقتصاد و دارایی به گمرک، برای تامین حقوق ورودی مواد اولیه به کار رفته در کالای صادراتی مورد بحث قرار گرفت و بررسی‌های بیشتر در این خصوص به معاونت راهبردی رییس جمهور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، و وزارت اقتصاد و دارایی ارجاع داده شد.  

حذف فرایند اخذ گواهی استاندارد برای صدور کالا

به گفته افخمی، حذف فرایند دریافت گواهی استاندارد از کالاهایی که دارای نشان استاندارد هستند و صادرات بدون مانع این قبیل کالاها و افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات معادل ریالی 5/1 میلیارد دلار، از جمله پیشنهادات مورد موافقت در جلسه شورای عالی صادرات بود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها