امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91077
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 25
«عباس نویان» سخنگوی ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی، کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«عباس نویان» سخنگوی ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی، کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل با اشاره به اختلافات انتخاباتی در این کشور اظهار داشت: نقش نظارتی سازمان ملل را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‎پذیرند.

نویان افزود: ستاد انتخاباتی احمدزی از نقش نظارتی سازمان ملل در انتخابات این کشور استقبال می‎کند، اما این نقش نباید به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری مبدل شود.

به گفته وی، سازمان ملل باید از نقش نظارتی پا را فراتر نگذاشته، نقش و استقلال کمیسیون‎های انتخاباتی این کشور را زیر سوال نبرد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی احمدزی در ادامه گفت: استقلال کمیسیون‎های انتخاباتی برای این تیم و ملت افغانستان از امور مهمی است و به هیچ وجه حاضر به از بین رفتن این نقش نیست.

این عضو پیشین پارلمان افغانستان تأکید کرد: حضور سازمان ملل برای نظارت بر روند انتخابات و حل اختلافات به وجود آمده از سوی یک تیم انتخاباتی می‎تواند موثر باشد و شفافیت این روند را تضمین کند.

وی در ادامه گفت: در روز برگزاری دور دوم انتخاباتی ریاست جمهوری نیز ناظران ملی و بین‌المللی حضور داشته و از روند برگزاری انتخابات بازدید کردند.

به گفته وی، این یکی از خواست‎های تیم انتخاباتی «عبدالله عبدالله» کاندیدای معترض ریاست جمهوری این کشور بود که سازمان ملل باید نقش نظارتی داشته باشد که باید به این خواست رسیدگی می‎شد.

نویان در ادامه تصریح کرد: اگر خواست تیم مقابل نبود، انتخابات افغانستان به نظارت سازمان ملل نیز نیازی نمی‎داشت و اکنون که تیم انتخاباتی رقیب خواستار این موضوع شده تیم احمدزی نیز هیچ مشکلی با این درخواست ندارد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی در ادامه تصریح کرد: خواست تیم انتخاباتی ما برقراری شفافیت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بوده و از هر اقدام ممکن برای شفافیت انتخابات استقبال می‌کنیم.

به گفته وی، مسئولان کمیسیون‎های انتخاباتی باید استقلال خود را حفظ کرده و تحت تأثیر هیچ مقام و یا سازمان بین‌المللی قرار نگیرد زیرا در غیر آن صورت، روند انتخابات نیز تحت تأثیر خواست‎های بیرونی قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که تیم انتخاباتی عبدالله برای شفافیت در روند انتخابات این کشور خواستار حضور نظارتی سازمان ملل شده و آن را برای شفافیت این روند موثر دانسته بود.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 24 خرداد بین عبدالله عبدالله و اشرف‎غنی احمدزی 2 کاندیدای پیشتاز دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد اما پس از آن تیم انتخاباتی عبدالله، تیم انتخاباتی احمدزی را متهم به انجام تقلب‎ در این روند کرد.

با این حال، تیم احمدزی نیز تیم انتخاباتی عبدالله را متهم به انجام تقلب کرده و شکایت‎های بیشتری نسبت به تیم انتخاباتی وی در کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی این کشور به ثبت رسانید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها