امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91079
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز،«لطفی بن جدو» وزیر کشور تونس دیروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز،«لطفی بن جدو» وزیر کشور تونس دیروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد :شمار جنگجویان تونسی در سوریه بالغ بر 2 هزار و 400 تن هستند و این در حالی است که مقامات تونسی تاکنون مانع سفر ما بین هشت هزار و 700 تا هشت هزار و 800 تن به سوریه شده‌اند.

تونس که ظرف دو سال اخیر تاکنون با گروه‌های تندرو در کوهستان های نزدیک مرز خود با الجزایر درگیر است هم اینک نگران خطر جنگجویان تونسی حاضر در سوریه با بازگشت آنها به کشورشان است.

تونس تنها کشوری نیست که نگران خطر تروریست هایی است که در سوریه علیه نظام بشار اسد جنگ می کنند و در پی وخامت اوضاع امنیتی در لیبی شبه نظامیان تندرو این کشور به دنبال پناهگاهی امن در شمال آفریقا هستند که در این میان تونس را مناسب ترین مکان برای خود یافته اند.

تونس از یک سال پیش محدودیت های شدیدی را برای سفر به کشور همسایه اش لیبی بخصوص برای افراد زیر 20 سال وضع کرده است تا مانع امکان سفر جوانان تونسی به سوریه از طریق لیبی بشود.

از زمان شروع درگیری‌ها در سوریه، گروه هایی جهادی در تونس  با به خدمت گرفتن جوانان تونسی آنها را برای آموزش به پایگاه‌های آموزش نظامی در لیبی اعزام کرده و از آنجا آنها را به سوریه انتقال می‌دهند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها